SUMMER GUIDE SABAH'IN CUMA EKİ'NDE!

KENAN ERÇETİNGÖZ BAŞKANLIĞINDAKİ GECCE YAYIN GRUBU TARAFINDAN ÇIKARTILAN SUMMER GUIDE 08'E GENİŞ YER AYIRDI!

Magazin

SUMMER GUIDE SABAH'IN CUMA EKİ'NDE! İşte Sabah Gazetesi'nde yayınlanan haber:

Yabancı bir şehre gittiğimizde nasıl içi bilgi dolu rehber kitapları çok işimize yarıyorsa, İstanbul'un her gün bir yenisi açılan mekânlarını takip etmek için de bir rehber kitabına ihtiyaç var. Bu alanda www.gecce.com sitesinin hazırladığı Yaz Rehberi '08, gerçekten faydalı bir eser.

Her yıl güncellenerek yeniden yayımlanan yaz rehberinin ilk dikkat çeken özelliği, kullanışlı sayfa tasarımı. Ayrıca kolay anlaşılır sembolleriyle de bir mekân iyi mi, kötü mü, pahalı mı, sabaha kadar açık mı, rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Ahmet Örs, Ali Sirmen, Dilara Koçak, Olcayto Tuğsuz gibi isimlerin bulunduğu gurme kurulu, Bodrum'dan Çeşme'ye, İzmir'den Göcek'e Türkiye'nin dört bir yanındaki restoran, kulüp, plaj ve otellerde sunulan yemeklerin sunduğu lezzetleri değerlendirmiş. Kenan Erçetingöz'ün editörlüğünde hazırlanan yaz rehberinde bu yıl yeni açılan mekânlara özel bir bölüm ayrılmış. Hem İngilizce hem de Türkçe hazırlanan rehber, bu özelliğiyle Türkiye'ye yeni gelmiş yabancılara ve yıllardır burada yaşayanlara da hitap etmeyi başarıyor.

Puanlı şarap listesi bölümü Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve Kaliforniya'dan gelmiş şarapların yıllara göre en iyilerini listelerken 2007'nin en iyileri bölümünde geçtiğimiz senenin en başarılı mutfak şefleri, DJ'leri ve valeleri gibi ilginç seçimler yapılmış. Meraklıları için Kuzey Kıbrıs'taki casino'lar listesi de ilgi çekici. Yaz Rehberi '08'de Kitchenette, Ajia, Balcon, Doğatepe gibi mekânlar en iyi brunch kategorisinde, Swissotel, Sürmeli ve The Marmara, en iyi açık büfe, Spice Market'tan Jean Georges Vangerichten, Zuma'dan Rainer Becker gibi isimler en iyi şefler kategorilerinde listelenmiş. Tatlıları en iyi olan mekânlar ise, La Brise, İstinye Borsa, Divan, Feriye, Katris ve Boğaziçi Borsa. Şimdi aynı ekip, kış mekânlarının tanıtılacağı Kış Rehberi '09'un hazırlıklarına başlamış. Son sayfalarında, en iyi brunch mekânlarından gece kulüplerine kadar çeşitli listelere de yer verilen bu yayında ayrıca mekânların verdikleri reklamlar, özel haritalar ve telefon rehberi sayfaları sayesinde eğlence hayatına tamamen hâkim olmak mümkün. Ayrıntılı bilgi için: www.gecce.com Fiyatı: 19 YTL.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: