SUNUCULUKTAN ŞARKICILIĞA GEÇTİLER!

Ekran önünde program ve haber sunan birbirinden ünlü sunucularında en az bir albümü olduğunu biliyor muydunuz?Kimisi bir heves olarak tek bir parça ile sevenlerinin karşısına çıkarken kimisi bunu iş olarak benimseyerek albüm yaptı ve hayatına şarkıcı olarak devam etmeye karar verdi. Peki kim bu ünlüler?

Magazin

SUNUCULUKTAN ŞARKICILIĞA GEÇTİLER! DEFNE SAMYELİ

1994 yılında Melih Kibar yönetiminde 'Tek Başına' isimli bir albüm yapan güzel sunucu Defne Samyeli hevesini tek albümle aldı. Tekrar albüm yapmayan ve sunuculuk hayatına devam eden Samyeli, o dönemde oldukça olumlu tepkiler almıştı.

MELTEM CUMBUL

Kariyerine sunuculukla başlayan Meltem Cumbul, sunuculuk kariyerinde Seninleyim adlı bir single'a imza attı. O dönemde çok popüler olan bu şarkının devamını getirmeyen Cumbul, ardından çektiği filmlerle adından sıkça söz ettirdi.

SERAY SEVER

Güzel sunucu Seray Sever geçtiğimiz yıllarda yaptığı albümle oldukça konuşuldu. Çıplak sesiyle söylediği bant internete yayılınca oldukça eleştirilen ve psikoloğa bile giden güzel sunucu, bir daha albüm yapmaya tövbe etti.

ELİF GÜVENDİK

Son dönemin güzel şarkıcıları arasında yer alan Elif Güvendik'te bir zamanlar magazin sunucusuydu. Sunuculuğu bıraktıktan sonra uzun bir süre albüm hazırlayan Güvendik çıkardığı Aşk Nağmeleri albümüyle beğeni topladı.

ŞEBNEM KISAPARMAK

Güzel sunucu Şebnem Kısaparmak TRT Ankara Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu'nda dönemin usta isimlerinden nazariyat, solfej ve icra dersleri almasına rağmen TRT'de spikerlik sınavını kazanarak yıllarca spikerlik yaptı. 2001 yılında 'Bir Şiirdi Yokluğun' adlı ilk şiir albümüyle izleyenlerin karşısına çıkan Kısaparmak, büyük beğeni topladı. Ardından albümlerine devam eden sanatçı eşi ünlü sanatçı Fatih Kısaparmak ile birlikte yaptığı çalışmalarla da adından sıkça söz ettiriyor.

BEYAZ

Ünlü sunucu Beyaz, 'içimde olan bir uhde' diye adlandırdığı türkü albümünü piyasaya sürdüğünde oldukça olumlu tepkiler almış, albümü oldukça iyi bir tiraj yakalamıştı. Ardından albüm yapmayan Beyaz tekrar böyle bir albüm çalışması yapmak istediğini her fırsatta dile getiriyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: