SÜPERSTAR AJDA PEKKAN'A TEPKİ YAĞDI!

Süperstar Ajda Pekkan’ın Devlet Bakanı Egemen Bağış’ı sahnede övmesi büyük tepki topladı

Magazin

SÜPERSTAR AJDA PEKKAN'A TEPKİ YAĞDI! Bilfen Okulları’nın yılsonu gösterisinde konser veren Ajda Pekkan’ın kendisini izlemeye gelen Devlet Bakanı Egemen Bağış için söylediği sözler tartışma yarattı. Pekkan, sahneden Bağış’a “Sayın Bakanım her zaman sanat ve sanatçının yanında oluyorsunuz. Muhteşem vizyonunuzla hep ülkemizin önünü açıyorsunuz. İyi ki varsınız, hep olun. Sizin için canımızı vermeye hazırız. Allah sizi başımızdan eksik etmesin” dedi. Pekkan’ın bu açıklaması başta twitter olmak üzere sosyal medyada büyük tepki çekti. Bunun üzerine Pekkan, asistanı Etel Sason’un twitter adresinden açıklama yapmak zorunda kaldı. Pekkan, “Konserde Bakanımız Bağış’a söylediğim sözler, müzik adına verdiği, şahsına yönelik destektendir. Politik görüşümü ise kişiye özel bir tercih olarak düşündüğüm için bugüne dek olduğu gibi açıklama gereği duymamaktayım” dedi. Pekkan dün de tepkilerin büyümesi üzerine yazılı olarak özetle şu açıklamayı yaptı:

“Orası siyaset yapılacak bir arena değildi, kimse de yapmadı. Müziğe olan sevgisini bildiğim Bağış’a bu bağlamda ettiğim teşekkürün başka türlü değerlendirildiğini duyduğumda Türkiye’de her şeyin siyaset olduğunu ve kimilerinin hayatı hep böyle yaşadığını gördüm. Ve diyorum ki, iyi ki müzik var.”

Dündar: Maksadını aştı
Pekkan’a tepki gösterenlerin başında Uğur Dündar da vardı. Dündar’ın dün sabah Radyo D’de Hakan Gündüz’ün programında “Bunlardan sanatçı falan olmaz. Yalakalığın kitabını yazıyor adeta... ‘Allah sizi başımızdan eksik etmesin’ diyor. Sanatçı dediğin bu kadar yalaka olamaz” şeklindeki ifadesi internet sitelerinde yer aldı. Ancak Dündar daha sonra şunları söyledi:

“Pekkan sanatçılığı ve duruşuyla hepimizin saygı ve sevgisini kazanmış değerli bir sanatçıdır. Sanatçıların duygu yoğunluğu içinde maksadını aşan sözler söyleyebileceğini anlayışla karşılıyorum. Ancak sözlerimin hedefinde Pekkan asla yoktur. Bu sözlerin muhatabı olanları zaten kamuoyu uzun süredir biliyor.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: