Süreyya Faruk'u nasıl bu kadar kolay affetti?

Cuma akşamları Star TV'de yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinin geçtiğimiz hafta izleyiciler ile buluşan 51. bölümünde herkesi şaşırtan bir durum yaşandı.

Dizi Galeri

Süreyya Faruk'u nasıl bu kadar kolay affetti? Bir önceki bölümde Faruk’un Gözde ile birlikte olduğunu öğrenen Süreyya, ortalığı kasıp kavurmuştu.

Dizinin müüdavimleri de sezon finaline doğru yaşanan bu sürpriz durumu anlayamamış ve Gözde’nin ortaya çıkmasından hiç hoşnut olmamıştı.

Bir anda Faruk ve Süreyya aşkının ortasına düşen Gözde karakterinin gereksiz bir olduğu dile getirilmişti.

Faruk’un Süreyya Prag’dayken yaşadığı acıdan sonra durup dururken başka bir kadının ortaya çıkması tepki çekmiş, olumsuz eleştirilere neden olmuştu. Hatta konunun fazla uzatılıp iyice izleyiciyi bıktıracak bir duruma geleceği düşünülmüştü.

Ancak gidişat beklenildiği gibi olmadı.

Olay beklenenden çok daha kısa sürede çözüldü. Ekran başındakiler olayın o kadar hızlı çözülmesine şoke oldu.

Hatta 51. bölümde Süreyya ve Faruk’un yakınlaşması, bir anda olayın tatlıya bağlanması, çok da bir açıklama yapılmaması iyice şaşırtmıştı.

Bazı şeyler havada kalmış gibi görünse de aslında yaşanan durum başkaydı.

Gözde meselesi, Prag konusunu yeniden hatırlatıldığında, bunun bir aldatma olup olmadığı da çok tartışıldı. Zaten her şeyi aniden bırakıp giden, kestirip atan Süreyya’nın aldatılmış olduğuna çevresindeki insanlar bile inanmadı.

Faruk’un Gözde ile yaşadığı, her ne kadar Süreyya’nın zoruna gitse de bu konuda Faruk’u suçlayacak hiç bir haklı sebebi yoktu. Dilara, Senem ve Akif de aynı düşünceleri paylaşınca, Süreyya bir iç hesaplaşmaya girişti.

Faruk’u bu kez dinlemeyi tercih eden Süreyya, Gözde ile konuştuğunda da aslında kendi içindeki haksız taraflarını ortaya koymaya çalışıyordu.

Süreyya, kendi iç hesaplaşmasında, aldatılma üzerinden değil, Prag’a giderken yaptığı yanlışın sonuçlarını fark etti. Kapanmamış bir mesele de Gözde olayıyla Süreyya’nın içinde kapanmış oldu sonunda.

Faruk’u bu konuda suçlamak yerine, kendisiyle yüzleşen Süreyya, dolayısıyla Faruk’u değil, sonunda kendini affetmişti.

Bunlarda ilginizi çekebilir: