Sürpriz misafir Erdoğan ile Cuma Namazı kıldı

Başbakan Tayyip Erdoğan, Müslümanlığı tercih ederek Yusuf İslam adını alan müzik dünyasının efsane ismi Cat Stevens ile Ankara'da bir araya geldi.

Yaşam

Sürpriz misafir Erdoğan ile Cuma Namazı kıldı İngiltere'nin en önemli üniversitelerinden biri olan Cambridge'da yapımına başlanacak camiye ekonomik destek sağlamak için Türkiye'ye gelen Yusuf İslam, bugün Başbakan Erdoğan ile görüştü. Daha sonra birlikte Cuma namazı kıldılar.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cambridge Cami Projesi heyetinde yer alan sanatçı Yusuf İslam'ı kabul etti. Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Cambridge Cami Projesi heyeti, cuma namazını Başbakanlık yerleşkesindeki mescitte kıldı.
Asıl adı Stephen Demetre Georgiou olan Cat Stevens müzik kariyerinin başında bu ismi aldı. Cat Stevens ismiyle tanınmaya başlayan Georgiou, çoğu 1960’lı ve 1970’li yıllarda olmak üzere 60 milyondan fazla albüm sattı. "Wild World", "Father and Son", "Morning Has Broken", "Peace Train" ve "The First Cut Is the Deepest" gibi ünlü parçalarıyla bilinen Stevens, 1976 yılında geçirdiği kazadan 1 yıl sonra İslam dinini seçmiş ve 1979 yılında Yusuf İslam ismini aldı.

Alınan bilgiye göre Yusuf İslam, Erdoğan'dan Cambridge camii projesiyle ilgili destek isteyecek.

İslam, Erdoğan'ın ardından Cumhurbaşkanı Gül ile görüşecek.

MECLİS'E DE GİTTİ

İslam, bu sabah saatlerinde TBMM'yi ziyaret etti. İslam'a Meclis'te, Cambridge Cami Projesi heyetinde yer alan Aziz Akgül, Abdul Hakeem Murad, Sohail Bhatti, Abby Yusuf, Majid Hussain ve Zeynep Coşkun eşlik etti. Meclis personelinin yoğu ilgi gösterdiği Yusuf İslam'a Genel Kurul Salonu tanıtıldı. İslam ve bareberindekiler kulisler başta olmak üzere Meclis'in bazı mekanları gezdirildi.

Cambridge Cami Profesi heyeti, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i de ziyaret etti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: