Hakan Hatipoğlu Sultanahmet'teki patlamadan 20 saniyeyle kurtuldu

"Survivor Allstar" yarışmasıyla tanınan Hakan Hatipoğlu, Sultanahmet meydanını kana bulayan canlı bomba saldırısından son anda kurtulduğunu açıkladı.

Magazin

Hakan Hatipoğlu Sultanahmet'teki patlamadan 20 saniyeyle kurtuldu Hakan Hatipoğlu, Sultanahmet meydanındaki patlamanın olduğu yerde fotoğraf çekmek için durdu fakat gün ışığının yoğun olmasından dolayı bu kararından vazgeçti. Hatipoğlu, bulunduğu yeri terk ettikten sadece 20 saniye sonra tam da orada 10 kişinin hayatını kaybettiği ve 15 yaralandığı kanlı terör saldırısı gerçekleşti.

Hakan Hatipoğlu, yaşadığı dehşet anlarını Instagram hesabından takipçileriyle paylaştı. "Hala tüylerim diken diken" diyen Hatipoğlu, yaşadığı anları şöyle anlattı:

"Bu sabah başımdan geçen olayı kelimesi kelimesine aktarmak istiyorum. Abartısı yok ama yazarken ve yazdığımı okurken tüylerim diken diken oluyor hala...

Saat 10.30 da Çemberlitaş'da H2design ile ilgili yapacağımız toplantı için Nuri abinin dükkanına doğru motosiklet ile evden yola çıktım. Normalde Harem'den geçerim motorumla arabalı vapura binip ama fırtınadan çalışmadığından motosikletim ile köprüyü geçtim. 10:05 civarı Sirkeci'de Yeni Cami'nin fotoğrafını çektim. Camileri fotoğraflamayı çok severim. Baktım daha var toplantıya 10:15 gibi Sultanahmet'te olayın olduğu taşın tam yanında Sultanahmet Camii'nin de fotoğrafını çekmek için durdum. Motorumu park ettim, telefonumu çıkardım fakat caminin arkasından gelen ışık çok yoğundu ve sadece ışığı beğenmediğim için vazgeçtim ve oraya terk ettim. Motoruma bindikten ve Çemberlitaş yönünde tramvay yoluna indikten 20 saniye sonra basınçlı bir patlama sesi resmen vücudumu hoplattı. Panikle durdum ve geriye dönüp baktığımda herkes bilinçsizce koşuşturuyordu... Sonrasında her yer ambulans polis arabası ve itfaiye kaynıyordu. Bu anları Snapchat üzerinden paylaştım ama sersem gibiydim resmen, olanları anlamıyordum.
Bir sorun olduğu belliydi ama olayı tam anlamadım ve vardığım yerde vahimliğini daha da anladım.
Belki de çekemediğim bir fotoğraf ya da bir ışık benim hayatımı kurtardı.
Bu benim hikayem bugünlük ama birçok ölen insanın hikayesinin sonu kötü bitti.
Ben de bir Türk vatandaşı olarak, ülkem üzerinden oynanan bu oyunları ve terörü lanetliyorum kınıyorum. Allah ülkemizin ve hepimizin yardımcısı olsun.
Hayat bir pamuk ipliğine bağlı o yüzden birbirinizi kırmayın olur mu?
Not: Eve gelir gelmez yazıyorum..."

İşte o paylaşım;

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: