SURVIVOR'DA LİMİTSİZ KADIN DÜŞMANLIĞI!

HT magazin'den Rahşan Gülşan yazdı..

Magazin

SURVIVOR'DA LİMİTSİZ KADIN DÜŞMANLIĞI! Önceleri sıradan rekabet gibi görünüyordu. Sonuçta onlar ciddi bir para ödülü için çok zor şartlarda haftalarca yaşamayı göze almışlardı. Tabii ki rekabet yaşanacak, sinirler gerilecek, buldukları her açıkta birbirlerinin üzerine üzerine gideceklerdi.

Ama ne olduysa Nihat Doğan ve Tefik’in ittifak kurmasıyla çirkin bir kadın düşmanlığı hakim oldu adada. Hem de öyle çaktırmadan, alttan alttan da değil. Gözümüze sokarak, kadınları 7/24 eleştirerek, çekiştirerek. Programın başından beri kadınlarla arasının çok iyi olmadığını gördüğümüz Taner bile patladı sonunda: “Nihat’la Tefik beni kadın düşmanı yapacaktı” deyiverdi. Kendi adıma Nihat Doğan’ın eski zamanlarda duymaya pek alışık olduğumuz “Kadınlar...
kadınlarımız... Onlar ana... onlar kutsal...vs.” tadındaki ezberlenmiş ve inandırıcılıktan uzak söyleminin altındaki gerçeği çoluk çocuk izliyor olmamız aslında şahane. Ama bu cehalet, öfke, nefret dolu söylem fena halde canımı sıkıyor. Oradaki kadınların da bu kafayla mücadele edeceğine ağlayıp zırlıyor olması da ekstra sıkıntı benim için. Televizyonda hem de böylesine fütursuz kadına nefret söylemine katlanmam zor oluyor. Daha fenası oylamalarda bu kadın düşmanı söylemlerin prim yapıyor olduğunu görmek.

Bunlarda ilginizi çekebilir: