Tabloya rekor fiyat

Erol Akyavaş'ın tablosu 2 milyon 900 bin liraya alıcı buldu

Kültür-Sanat

Tabloya rekor fiyat Çağdaş eserlerin satışa sunulduğu müzayedede Erol Akyavaş'ın ''Kabe'' konulu eseri 2 milyon 900 bin liraya alıcı buldu. Böylece daha önce 'En-el Hak' isimli tablosu 2 milyon 700 bin liraya satılan Akyavaş, hem kendi rekorunu hem de çağdaş Türk sanatının rekorunu kırmış oldu.

Antik A.Ş'den yapılan açıklamaya göre, 3'ü Akyavaş'a ait 5 eser satışa sunuldu. Çok sayıda iş adamı ve koleksiyoncunun katıldığı müzayedede Akyavaş'ın ''Kabe'' konulu tablosunun 2.9 milyon liraya satışıyla çağdaş Türk sanatında yeni bir rekora imza atıldığı belirtildi. Şirketin bir önceki müzayedesinde Osman Hamdi Bey'in ''Vazo yerleştiren kız'' tablosunun 3.2 milyon liraya satıldığı hatırlatıldı.

Müzayedede Erol Akyavaş imzalı ''Green Echo'' ve ''Zaman Her şeyi Siler'' adlı eserler toplam 800 bin liraya satılırken, Mübin Orhon'un tablosu 695 bin liraya, Nejad Melih Devrim'inki ise 430 bin liraya alıcı buldu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: