TAHKİM KURULU'NUN FATİH TERİM KARARI NE OLDU?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim cumartesi günü Kadıköy'de oynanacak şampiyonluk maçında saha kenarında takımının başında yer alacak.

Magazin

TAHKİM KURULU'NUN FATİH TERİM KARARI NE OLDU? Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e verdiği 3 maçlık cezanın kalan 2 maçını 1 yıl süreyle erteledi. Terim, Fenerbahçe derbisinde takımının başında yer alacak.

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, teknik direktör Fatih Terim'in de katılımıyla duruşmalı toplantı gerçekleştirildiği belirtilirken, ''Sözlü açıklamaları ve savunmaları dinlendi. Yapılan müzakere neticesinde, UEFA ve FIFA talimatlarındaki ilgili hükümler ve Futbol Disiplin Talimatı'nın 105. maddesi dikkate alınarak, başvurunun kısmen kabulü ile PFDK'ca teknik sorumlu Fatih Terim'e müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle verilen 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezasının 1 maçının infaz edildiği görülmüş olup, henüz infaz edilmemiş olan 2 maçlık cezanın 1 yıl süreyle oy birliğiyle ertelenmesine karar verilmiştir'' denildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: