Takashi Murakami’nin sanat eserleri Facebook Messenger’a geldi!

Facebook Messenger, Museum of Contemporary Art Chicago ile yaptığı işbirliği ile bir ilke imza attı ve çağdaş sanatın önde gelen isimlerinden Takashi Murakami'nin eserlerini kamera efekti olarak kullanıcıların hizmetine sundu.

Kültür-Sanat

Takashi Murakami’nin sanat eserleri Facebook Messenger’a geldi! Anlaşmayla birlikte Murakami’nin eserleri, kamera efekti ve fotoğraf çerçevesi olarak dünyadaki bir milyar 200 milyon kullanıcının hizmetine sundu. Kullanıcılar Mr. DOB'un da bulunduğu Murakami eserlerini fotoğraf ve videolarına ekleyebiliyor. Bunu yapmak için Messenger'ın kamerasını açmak, bir fotoğraf veya video çekmek, sağ üstteki gülen surat ikonuna tıklayarak ‘Öne Çıkanlar' arasından Murakami eserlerini seçmek yeterli oluyor.

KULLANICILARIN TEK YAPMASI GEREKEN…
Facebook Messenger Başkanı David Marcus, Japon sanatçı Murakami'nin yeni sergisinin şerefine Museum of Contemporary Art Chicago ile işbirliği yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Artık Messenger kullanıcıları Murakami'nin sergide yer alan pembe ahtapotunu, en çok bilinen karakteri Mr. DOB'u ve gülümseyen papatyalarını uygulama içerisinde fotoğraf ve videolarına çerçeve veya efekt olarak ekleyebilecek. Tek yapmaları gereken fotoğraf veya video çekip, sağ üstteki gülen surat ikonuna tıklayarak ‘Öne Çıkanlar’ bölümüne bakmak” dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: