Takı modasında şifalı taşlar!

Son günlerin takı modasında şifalı taşlardan dizayn edilip tasarlanan kolye, bileklik ve yüzükler çok revaçta. Özellikle Aşk Taşı olarak bilinen Ametist son dönemlerin en çok tercih edilen ve strese iyi geldiği söylenilen taşları arasında ilk sırada yerini alıyor. Gerek yapısındaki mor rengi, gerek ışıltısı ile göze hitap ederken yanı sıra ruhu dinginleştirdiği söyleniyor. Takı dışında süs eşyaları ve çeşitli aksesuarlarda da kullanılıyor.

Kadın

Takı modasında şifalı taşlar! Diğer bir taşımız ise daha az bilinen malakit taşı. Çok özel bir açıklama ile anlamlandırılan bu taşın, tehlike anlarında ikiye ayrıldığı söyleniyor. Aynı zamanda hayal gücünü arttırıp kuvvetlendirdiğine de inanılıyor.

Akik taşı da stresi ve gerginliği azaltırken, amazonit beden ve ruh dünyaları arasında sürekliliği ve anlayışı sağlıyor. Aytaşı bacak ve sırt ağrılarına aynı zamanda kramplara iyi gelirken, ceroit kişinin kendine güveninin artmasını sağlıyor.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: