Takma diş öldürdü!

İngiltere’nin Manchester kentinde Myotonik Distrofi hastası Brian Holland’ın 3 yıl önce yanlışlıkla yuttuğu takma dişlerinin önemli bir atar damarı kesmesi sonucu iç kanama geçirerek hayatını kaybettiği açıklandı.

Yaşam

Takma diş öldürdü! Holland’ın ölümü ile ilgili açılan soruşturmada ifade veren patolog, aşırı kilo kaybı ve kan tükürme şikayetleri ile geçen yıl Stepping Hill hastanesine başvuran Holland’ın olaydan 3 yıl önce kusarken yanlışlıkla yuttuğu takma dişlerinin yutağına takıldığını ve zamanla aort damarını keserek ölümüne neden olduğunu söyledi.

Soruşturma sonucunda Holland’ın kaza sonucu öldüğüne hükmeden sorgu yargıcı John Pollard, yine de tıbbi yetkililerin “Distrofi hastalığı nedeniyle kasları hızla eriyen hastanın hayatını kurtarmak için karşılarına çıkan bir çok fırsatı teptiğini” söyledi.

Sorgu yargıcı, Stepping Hill hastanesindeki doktorların yaptıkları tetkiklerde hastanın yutağında bulunan takma dişleri bulamamasının kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

Hastane olayla ilgili resmi bir özür yayınlarken yetkililer gelecekte benzer trajedilerin yaşanmaması için bundan böyle tüm takma dişlere röntgen filmlerinde tespit edilebilmelerini sağlayacak metal parçalar takılmasını önerdi. hürriyet.com.tr
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: