TAKSİM MEYDANI SİZİ ÇAĞIRIYOR!

Taksim Platformu 4 Kasım’da başlayan Taksim nöbetini her akşam 18:00-21:00 saatleri arasında PTT’nin önünde sürdürüyor.

Magazin

TAKSİM MEYDANI SİZİ ÇAĞIRIYOR! 4 Kasım'da başlayan Taksim Nöbeti her akşam 18:00 - 21:00 arasında PTT'nin önünde sürüyor. Taksim Platformu bu akşam saat 18:00'de kitlesel bir basın açıklaması yapılacak.

Taksim Platformu bu projenin bir oldu bittiye getirilmeden, acil olarak durdurulmasını, Taksim’in sahip olduğu sosyal, tarihi, toplumsal, kültürel ve ekolojik değerler göz önünde bulundurularak katılımcı ve demokratik yöntemle düzenlenmesini talep ediyor.

Taksim Platformu açıklamasınında şu sözlere yer veriyor:

"Sadece İstanbul'un ve Türkiye'nin değil dünyanında en önemli kamusal alanlarından biri olan Taksim Meydanı'nda yayalaştırma adı altında "betonlaştırma", "insansızlaştırma" ve "kimliksizleştirme" projesinin ilk etap uygulaması için kazma vuruldu. Bu proje aynı zamanda, araç ve yaya güvenliğini tehdit eden dalış rampaları ve istinat duvarlarıyla, yayaların meydana erişimini engelleyen koridorlaştırılmış kaldırımlarıyla, tarihi bir ortamın görsel ve yaşamsal bütünlüğünü yok eden uygunsuz bir "yer altı" projesidir."

Taksim Meydanı'nda düzenleme çalışmaları başladı:

Fotoğraflar...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: