TAKSİYE PARASIZ BİNİLECEK..

Akbil'in yerine kullanılan Akıllı Kart, taksi ve minibüslerde de kullanılmaya başlanacak...

Magazin

TAKSİYE PARASIZ BİNİLECEK.. Kent içi ulaşımda ücretlendirme konusunda yeni bir yapılandırma içerisinde olduklarını, Akbil'in yerini şehir kart konseptine uygun elektronik karta bıraktığını anlatan İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, ilk uygulaması İETT otobüslerinde ve metrobüste başlatılan elektronik kartı, minibüs ve taksileri de kapsayacak şekilde yaygınlaştırmak istediklerini bildirdi.

Baraçlı, temassız elektronik kartı, şehir kartı haline getirerek yabancılara da hizmet vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Metrobüs araçlarının park edebilmesi amacıyla Avcılar'da park garaj inşa ettiklerini belirten Baraçlı, yrıca Pendik ve Kurtköy'e 100'er otobüs kapasiteli 2 park garajı yapma çalışmalarının devam ettiğini, yatırımlar kapsamında 100 aracın yakıtlarını doğalgaza dönüştüreceklerini, bu amaçla 2 adet doğalgaz dolum tesisi kuracaklarını bildirdi.

AA
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: