Talas'ta bisiklet şampiyonası başladı

TALAS Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün birlikte organize ettiği Tükiye Şampiyonası Bisiklet Yol Yarışı, kısa mesafe yarışması ile başladı. Yarışma sonucunda başarılı olan bisikletçilerin Romanya’da yapılacak olan Balkan şampiyonasına katılacakları açıklandı.

Diğer Haberler

Talas'ta bisiklet şampiyonası başladı Türkiye Bisiklet Federasyonu Yarış Direktörü Süleyman Coşar, yarışlar konusunda şöyle dedi:

"Başarılı olan sporcularımız Balkan Şampiyonası’na Romanya’ya gidecekler. Kayseri hem coğrafi bölge olarak hem de konum olarak sporcularımız için en uygun bölge. O yüzden sporcularımız için burayı seçtik. İlk yarışımız bugün zamana karşı bireysel yarış olarak başlıyor. Sporcular birer dakika arayla çıkış yapıyorlar. Bireysel performanslarını sergiliyorlar. Bugün genç erkeklerle başladık. Genç erkeklerle 20 km iki tur üzerinden yapıyoruz. Akabinde Yıldız A, Yıldız B, U15, U17 yaş grubu diye tabir ettiğimiz sporcularımız var. Onlar 10 km birer tur yapıyorlar. Akabinde bayanlarımız başlıyor. Sonra start veriyoruz. Ertesi gün saat 8:30’da Gesi Kavşağında genç erkeklerle ilk startımızı başlatıyoruz. 102 km Sarıoğlan Kavşağı dönüşümüzle başlıyor. Takriben o yarışımızda 3,5 saat civarında sürecek. En son bayanlarla birlikte startımızı sonlandırıyoruz.”

Bisiklet kültürünün yayılması içim çalışmalar yaptıklarını söyleyen İl Gençlik, Spor Müdürü Murat Eskici, “Kayseri hem hafta sonu hem de hafta içi bisiklet şenliğini yaşıyor. İnşallah sporcularımız gençlerimize rol model olur. Toplumda spor kültürünün bisiklet kültürünün yayılması da bizleri mutlu eder. Talas Belediyemizin de katkılarıyla yarışmalarımız devam ediyor. Yarışmacılarımız önce kısa kulvar yarışmalarımıza başladılar. 10 km ve 20 km olmak üzere, yarın da 60, 74, 82 ve 102 km’lik yarışmalarımız olacak. Şuan ilimizde 300 sporcumuz var” diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: