Talat Bulut'un eski eşinden mektup var!

Fox TV'de yayınlanan 'Yasak Elma' dizisinin setinde 19 yaşındaki kostüm asistanı kadını taciz ettiği iddia edilen oyuncu Talat Bulut’un eski eşi Pınar Afşar, Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ertuğrul Özkök’e bir mail attı ve sessizliğini bozdu.

Magazin

Talat Bulut'un eski eşinden mektup var! Fox TV'de izleyicilerle buluşan 'Yasak Elma' dizisinin başrol oyuncusu Talat Bulut'un set çalışanı olan kostüm asistanı Özge Ş.'yi taciz ettiği iddia edilmişti. 19 yaşındaki kostüm asistanı Özge Ş., Talat Bulut'a dava açmıştı. Ertuğrul Özkök, Talat Bulut’un yurtdışında eğitim gören kızının annesi olan, eski eş Pınar Afşar’ın mailini köşesine taşıdı.

Talat Bulut:

Talat Bulut: "B planımız da C planımız da var!"İşte Ertuğrul Özkök’ün köşe yazısının o kısmı;

“Artık babama kimse iş vermez, biz bittik anne”

Bu cümleyi söyleyen insan Talat Bulut’un eski eşi Pınar Afşar’dan olan kızı...

“Artık babama kimse iş vermez, biz bittik anne” Pınar Afşar da ünlü sanatçı Esin Afşar’ın kızı...

Eşi hakkındaki taciz iddialarının başından beri susuyordu.

O konuda ben de bir yazı yazmıştım.

Dün bana sitemli bir e-mail attı.

Sonunda şöyle bir not vardı:

“Yukarıdaki satırlar, nezdinizde tüm ‘suçlayanlara’ yöneliktir.”

Yani Talat Bulut’u eleştiren herkese söylüyor bu sözleri.

Şimdi sözü eski eş ve anneye bırakıyorum.

YÜREKLERİN İŞİTECEĞİ KULAKLARA SÖYLÜYORUM

“Sayın Ertuğrul Özkök,

Talat Bulut’u hedefleyen, ürküten yargısız infaz moral değerleri sarsacak boyutlara gelince 19 yaşında bir kız evlat annesi olarak itirazımı ‘yüreklerin işiteceği kulaklara’ bildiriyorum.

Talat Bulut ile ilgili suçlayıcı ifadelerin ancak mahkeme kararı ile tespit edilmiş olaylar için kullanılabileceği ama daha yargı aşamasına dahi geçmemiş bir iddia ile kullanılamayacağı kanaatindeyim.

Aksi ise yargısız infazlar için kullanılacağı gibi, masumiyet karinesine de aykırı bir durum teşkil eder.

Ancak bu konu yargının işidir, beni, sizi ve bu konuda fikir beyan eden hukuk dışı tüm kişileri aşar.

Gelelim benim itirazıma: İnsanın hayatında kendisinden, canından ve her şeyden öte bazı değerler vardır. Bu değer benim için, sebeb-i hayatım, kızımdır.

Henüz hayatının başında, ileriye umutla bakan, yurtdışında, ülkesine, anne-babasına, değerlerine hasretle yaşayan 19 yaşında bir genç kız olan kızımın hissettiklerinin, gözyaşlarının, isyanlarının hiç düşünülmeden, kayıtsız duyarsız, kadın dayanışması adı altında ona verilen zararın boyutlarının göz ardı edilmesi çok acı.

Bin bir maddi-manevi zorlukla yurtdışında var olma mücadelesi veren kızımın, babası için atfedilen ki, henüz bir iddia aşamasında olan yüz kızartıcı bir suçlamayı mı, yoksa babası bundan sonra işsiz kalırsa okulunu yarıda bırakma tehlikesine karşı yaşadığı travmayı, dehşetli üzüntüyü mü göğüslemeyle çalışmalıyım? Bilemedim...

Babası seçkin bir aktör olup seçici davrandığı için şimdiye kadar dikili bir ağacı olamadığı halde, reytingi iyi giden bir dizi ve aldığı film telifi ile kızımın öğreniminin devamını üstlenebilecekken, birtakım kalemşörlerce recm edilerek, ekmeği ile oynandı. Kimliği üzerinden kişilik haklarına tecavüz edildi.

Kızımın biricik babası tacizle suçlandı. ‘Ben arkadaşlarımın yüzüne nasıl bakarım? Ben artık ülkeme dönmek istemiyorum’ feryatlarıyla önce psikolojisi sonra biyolojisi bozuldu, kalbinde aritmi oldu.

‘Benim artık babam çalışamayacak, benim babama kimse iş vermeyecekmiş, biz bittik anne’ diyen canhıraş bir evlat.

Suçlamada bulunan taraf bile, ‘Konuşamam yargı süreci devam ediyor’ derken. Sorumlu gazeteciler nasıl olur da böyle bir yazı yazabilir?

Biraz sabır edebilseydiniz, gündemi kaçırma, popüler zihniyetinden uzak, etik davranmış, kadın hakları savunuculuğunuza da halel getirmemiş olurdunuz.

Unutmayın benim kızım da, anası olarak ben de kadınız. Bizim haklarımızı kim savunacak?

Kadın hakları başkalarının haklarını çiğneyerek savunulamaz. İnsan haklarına aykırı kadın hakları olamaz.

Saygılarımla”

Pınar Afşar (anne)

Talat Bulut'un dizi dışındaki işleri de iptal oldu!

Talat Bulut'un dizi dışındaki işleri de iptal oldu!

Bunlarda ilginizi çekebilir: