'Tamam Mıyız?' için geri sayım!

Taff Pictures’ın sunduğu, TIMS Productions yapımı, “Tamam Mıyız?” filmi 29 Kasım’da sinemalarda...

Kültür-Sanat

'Tamam Mıyız?' için geri sayım! Babam ve Oğlum, Issız Adam, Dedemin İnsanları gibi filmleriyle büyük ilgi toplayan Çağan Irmak’ın, senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği “Tamam Mıyız?” filmi için geri sayım başladı.

Başrollerinde Aras Bulut İynemli, Deniz Celiloğlu, Sumru Yavrucuk, Zuhal Gencer Erkaya, Aslı Enver ve Gürkan Uygun’un rol aldığı “Tamam Mıyız?” filmi 29 Kasım'da izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bir umut hikayesi “Tamam Mıyız?” hayatının en zorlu dönemini geçiren Temmuz ile bedensel dezavantajı nedeniyle en yakını babası tarafından bile kabul görmeyen İhsan’ın, çarpıcı hikayesini beyazperdeye taşıyor.

Aras Bulut İynemli’in İhsan, Deniz Celiloğlu’nun ise Temmuz karakteriyle izleyicinin karşısına çıkacağı filmde Temmuz’un en yakın arkadaşı Beste’yi ise Aslı Enver canlandırıyor.

Çekimleri geçtiğimiz yaz tamamlanan ve 29 Kasım’da izleyicisiyle buluşmaya hazırlanan “Tamam Mıyız?” filminin oyuncuları çekimlerle ilgili şunları söyledi.

Deniz Celiloğlu: “Adeta Puzzle gibi”

“Tamam Mıyız?” filminde Temmuz karakterini canlandıran Deniz Celiloğlu, “Aras da ben de sete çıktığımızda tamamen karakterlere konsantre olmuştuk. Sonra her şey kendiliğinden oldu zaten.” dedi. Bütün ilişkileri kuran ve sete gelmesiyle birlikte her şeyin iyi akmasını sağlayan bir yönetmen ile çalıştıklarını söyleyen Celiloğlu, “Bir bütünse bu iş, biz o bütünün tek tek parçalarıydık ve herkesin yeri çok güzel oturmuştu. Adeta Puzzle gibi.” dedi.

Aras Bulut: “Birbirimizin yol arkadaşıydık.”

Filmde kolları ve bacakları olmayan bir dezavantajlı bireyi canlandıran Aras Bulut İynemli, “Birbirimizin yol arkadaşıydık” diye tanımladığı set süreci hakkında “Bu hikayede birbirimizin yol arkadaşıydık. Setten önce de tanışmıştık ama bu kadar da iyi anlaşacağımızı tahmin etmemiştim. Enerjimiz çok tuttu o yüzden Deniz’le iyi bir ikili olduğumuzu düşünüyorum.” dedi.

Aslı Enver: “Çağan Hoca’yla çalışmak çok keyifli”

“Tamam Mıyız?”’ın Beste’si Aslı Enver son derece stressiz bir set dönemi geçirdiklerini ifade ederken “İşe geliyorum gibi bir duygu taşımayan bir setti burası” dedi. Aklında iş ile ilgili hep çok keyifli anılar olduğunu söyleyen Enver, Çağan Irmak için “Acayip stressiz, çok yüksek enerjisi olan bir yönetmen. Tekrar çalışmayı çok isterim.” dedi.


Hayatta hiçbir şey tesadüf değil, her şeyin bir sebebi var.. Tıpkı Temmuz ve İhsan’ın yollarının mucizelerle kesişmesi gibi..

Hayatındaki seçimleri Temmuz’u babası ile karşı karşıya getirir, maddi hiçbir destek beklemeksizin kendi hayatını yaşamak isteyen ve evinden ayrılan Temmuz, ruhunu meslek olarak seçtiği heykeltraşlıkla arındırır. Hayatını devam ettirmek için çocuk romanları için çizerlik yapan Temmuz’un hayatı, sevgilisinden aldığı bir e-mail ile allak bullak olur. Sevgilisi tarafından terk edildiğini öğrenen Temmuz aynı zamanda da işini kaybetmiştir .Hayatı ile yüzleşen Temmuz, dibe vurmuş, yaşama küsmüştür. İhsan ise, bedensel dezavantajı sebebiyle, hayatını annesine bağlı yaşamak zorunda genç bir adamdır. Gerçekleştiremeyeceği hayallerinin yanı sıra annesinin sırtında bir yük olmaktan da mutsuz olan İhsan’ın kurtuluşu ile ilgili tek bir fikri vardır. Ta ki Temmuz’la karşılaşana dek..Temmuz ve İhsan hayatlarının çöküşünde, dibe vurdukları bir anda karşılaşır ve bu karşılaşma Temmuz’u hayatı, sanatı, umudu yeniden tanıyacağı, İhsan’ı ise hayata yeniden tutunacağı bir dostluğa, başlangıca sürükler. . Farklı iki yaşamın birleşmesine sebep olan bu tesadüfî buluşma Temmuz’u İstanbul’un hiç bilmediği bir köşesine ve hiç tanımadığı bir ailenin içine sokacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: