Taner Turan, "Bengal Kaplanı" olursa...

Oynadığı dizilerde hayat verdiği etkileyici karakterlerle adından sıkça söz ettiren ve en son Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Mürsel Kara karakteriyle izleyicilerden tam not alan başarılı oyuncu Taner Turan şimdi de “Bengal Kaplanı” oyunuyla Bursa Devlet Tiyatrosu’nda tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Kültür-Sanat

Taner Turan, "Bengal Kaplanı" olursa... Rajiv Joseph’in yazdığı, Nazlı Gözde Yolcu’nun çevirdiği ve Barış Erdenk’in yönettiği oyun, Bağdat’ın sıra dışı güzellikleri içinde geçiyor. Ne var ki Amerikan askerlerinin coğrafyada yarattığı vahşet, kargaşa ve yağma yüzünden Irak’ta hayat kabusa döner. Tüm bunlara başkaldırı ise hiç umulmadık bir yerden gelir; hayvanat bahçesinde öldürülen bir Bengal Kaplanı, istilacıların korkulu rüyası olur.


“Bengal Kaplanı” oyununda Taner Turan ile birlikte, Diyar Gönülalçak, Erdem Erdoğan, Nejat Orbay Sehlikoğlu, Salih Cem Şener, Acan Ağır Aksoy, Cansu Yılmaz, Ayşe Dinç ile Nergiz Acar rol alıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: