Taner Yıldız: 301 işçimiz hayatını kaybetti

DHA-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Soma'da facianın meydana geldiği madenden 485 işçinin kurtulduğunu, 301 madencinin şehit olduğunu açıkladı.

Yaşam

Taner Yıldız: 301 işçimiz hayatını kaybetti Sabah yaptığı açıklamada madende 2 veya 3 kişinin daha olabileceğini yeni yangın başladığını söyleyen Bakan Yıldız saat 13.00'deki basın açıklamasında yangının kontrol altına alındığını, içeride iki işçinin olduğunun kesinleştiğini açıkladı. Bakan Yıldız, "Şu ana kadar 485 işçimiz kurtarıldı, 301 işçimiz de hayatını kaybetmiş oldu. Bugün gece çıkartılan 10 işçimizi de ailelerine teslim etmeyi planlıyoruz. Otopsi ve DNA işlemleri sonuçlanacak. Şu anda içeride olan 2 işçimizi de çıkarıp teslim etmeyi planlıyoruz" dedi. İlk günden buyana konuya ikidarıyla, muhalefetiyle siyaset üstü yaklaşıldığını buna teşekkür ettiklerini belirten Bakan Yıldız, şöyle konuştu:

"Şu ana kadar sakinliğimizi, sükünetimizi koruduk. Bütün eleştirileri sinemize çektik. İçimizdeki fırtınaya dayanayamaycağım arkadaşlar. Bir adam kalkıyor bunlar müstehaktı diyor. Buna tahammül etmemiz sözkonusu olmaz. 77 millonun yaralı olduğunu söymiştim. Ondan bir kişiyi çıkarın. Demekki bu adam yaralı değilmiş. Şahsımızla ilgili tek söze yanıt vermedik. Müstehaktır demek böyle bir ölümü makul hale getirmektir. Bu kadar da haksızlık olmaz. Böyle bir insafsızlığa tahammül edemeyiz. Müstehaktır kelimesinin bedeli ödenmek durumundadır. Bunu işçiler adına söylüyorum."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: