TANER'İ BİR DE AİLESİNDEN DİNLEYİN!

Mersin’deki evlerinin kapılarını Acunn.com'a açan Tarlacı ailesi, Taner için neler söyledi?

Magazin

TANER'İ BİR DE AİLESİNDEN DİNLEYİN! Survivor adasının çılgın yarışması Taner'i bir de ailesinin gözünden görmemizi sağlayan röportajımızın ilk bölümünü Acunn.com'da yayınlamıştık. Şimdi de Taner'in babası Ahmet Tarlacı'nın, oğlu Taner ve Survivor yarışması ile ilgili yorumlarını Acunn.com'da sizlerle paylaşıyoruz.

İşte Taner'in babası Ahmet Tarlacı'dan Survivor yorumları...

Sizce Taner birinci olabilecek mi?
ANNE: Birinci olmasa bile ben ikinci olacağına inanıyorum.
BABA: Taner'in birinci olup olmaması önemli değil bizim için. Taner'in en azından oraya gitmesi önemliydi. Şu anda Taner birinciliğe oynuyor. Sebep nedir derseniz, belki orada yaptığı karakteristik oyunlar; ama Taner Türkiye'nin gündemine oturdu. Bir hayvan dostu olarak, bir insan olarak, doğal bir insanım diye, Anadolu insanıyım diye, Silifkeliyim diye oturdu. O bakımdan zaten Taner halkın gözünde birinci oldu.

Taner birinci olsa kazanacağı parayı ne yapmasını istersiniz?
BABA: Bunu Taner'e söylediğimiz zaman yanlış olur. Onun kendi ideolojisi var. Bana şunu söylemişti: “Baba, ben eğer 500 milyarı alırsam, bu bölgede yaşamak istemiyorum. Bu bölge benim için sıkıcı; çünkü istediğim turizm aktiviteleri yok.” O çok daha aktif bir bölgede mesela Antalya, İstanbul gibi yerlerde yaşamak istiyor. Restoran, kafeterya, ona benzer gençlerin gittiği bir yer açmayı düşünüyor.

Siz de izlemişsinizdir, Tefik ve Taner arasında bir tartışma yaşandı. Taner, Tefik'e "Annem babam bile beni adam edemedi sen mi beni adam edeceksin" dedi.
BABA: Aslında Taner'in ağzından böyle bir şey duymak istemem. Kesinlikle öyle bir şey yok. Biz Taner'i serbest bıraktık, aile içinde de demokratız. Hiçbirimiz diğerimize herhangi bir konuda bir engelleme yapmayız. Taner belki bundan dolayı, "Ailem beni hiçbir konuda engellemedi, istediğim gibi konuştum, istediğim gibi demokrat, hür yaşadım" anlamında söylemiştir. Yoksa hiçbir çocuk, "Benim annem babam beni terbiye edemedi, sen hiç edemezsin" diyemez.
ANNE: Bu biraz Avrupa tarzı bakış açısından, tam demokrasi istemesinden kaynaklanıyor.

Tefik için neler düşünüyorsunuz? Sizce Tefik, Taner'in büyük bir rakibi mi? Değilse Taner'in adada en büyük rakibi kim?
BABA: Tefik aslında kültürlü bir çocuk, iyi bir delikanlı. Orada yanlışlık yaptı, ben o yanlışlıkları şöyle görüyorum; orada bir baba, bir ağabey rolü üstleniyor. Bir insanı tenkit etmekle, bir insana baskı yapmakla baba rolü üstlenilmez. Farklı bir gidişi olabilirdi, daha ılımlı. Biz baştan ne dedik, Taner doğal bir insan, çocuksu bir insan, özgür bir insan... Sen üç haftadır, bir aydır aynı yemeği yediğin, aynı küçük kabinde kaldığın kişiyi tanıyamıyorsan Amerika'da gördüğün eğitime yazıklar olsun.

Siz biraz kınıyorsunuz, haksız buluyorsunuz Tefik'i?
BABA: Evet, kınıyorum. Pazartesi günkü programda kavga ettiler, o yanlış bir şeydi. Sen sana yakışmayan şeyler yapıyorsun. Bütün tepkiyi sana Taner gösteriyor; ama sen Taner'in üstüne hücum ediyorsun.

Siz burada Taner'i izlerken "Tamam, Taner şimdi kavga edecek ya da benim oğlum kavga etmez” diyor musunuz?
BABA: Ben dedim, Taner kesin kavga etmez; ama tepkisini göstereceğini de biliyordum.
ANNE: Yorum yok. (Gülüşmeler)

Peki, sizce Taner'in adadaki rakibi kim?
BABA: Ben hiç rakip görmüyorum.
ANNE: Ben ünlülerden Asena'yı görüyorum. Gönüllülerden de Taçmin'i. Ben Taçmin'i çok sevdim, çok hanım bir kız.

Taner adadan bir tane gelin adayı seçmek istese, Taçmin'i mi isterdiniz?
BABA: Ben Taçmin olsun isterdim.
ANNE: Ben de isterdim çünkü iyi bir kız.
BABA: Taçmin bütün yarışları kazanmasa dahi hanımefendiliğiyle, kişisel duruşuyla dikkat çekiyor. Babası da bir kazada vefat etmiş... Onun ötesinde güçlü bir kız, onunla olmasını isterdim.

Taner'in adada yapacağı en büyük çılgınlık ne olur? Yani benim oğlum en fazla bunu yapar diyeceğiniz şey nedir? Şunu yapsa hiç şaşırmayız dediğiniz?..
ANNE: Her şeyi yapabilir.
BABA: Ondan her şey beklenir. O anda kafasından geçen ne varsa onu düşünür, yapar.

Taner'in bizim hiç bilmediğimiz, ekranlara yansımayan bir özelliği var mı?
BABA: Taner'in hiç kapalı bir özelliği yok, her şey açık.
ANNE: Hiç sinsi bir çocuk değil.
BABA: Biz baştan anlattık, doğduğundan bugüne dönemlerini anlattık. İnanın hayatınız boyunca görebileceğiniz en doğal insandır benim oğlum.

Oğlunuzu adadaki diğer arkadaşları tembel biri olarak lanse ediyorlar. Sizce Taner adada çalışıyor mu çalışmıyor mu?
BABA: Taner'in oradaki eksikliği şu; grup çalışması yapmıyor; ama bireysel çalışıyor. Muzu buldum diyor, bademi buldum diyor, mangoyu buldum diyor... Ben onları bulup getiriyorum, diğerleri yatıyor diyor.

Diğerleri de yarışmalarda performans gösteriyor. Şimdiye kadar sadece 2 tane ödül oyunu kazandılar, 1 tane de dokunulmazlık kazandılar. Diğer oyunları alamadılar...
ANNE: Zaten Taner'in ayağı sakatmış.

Biraz da adayı yorumlarsanız siz ada hakkında neler söylersiniz? Ünlüler hakkında, mesela ünlülerden Nihat Doğan, Asena, Pascal?..
ANNE: Nihat Doğan bazı şeylerde çok duygusal hareket ediyor. Bence yanlış; çünkü o söylediklerini zaten herkes biliyor. O duayı zaten biz de yapıyoruz.

Siz son olarak Taner'in adadaki rakibine de Taçmin diyorsunuz, öyle mi?
BABA: Hayır, hayır. Taner'in kendisinden başka rakibi yok. Taçmin'i adada sevdiğimiz kişi olarak söyledik. Ünlüler grubunda, bir ihtimal eğer popülist bir yaklaşım olursa, oylamalara baktığımız zaman Nihat Doğan'ı yabana atmayalım. Her ne kadar toplum içinde farklı görüşler olsa da Nihat Doğan'ın Türkiye'de bu şeylerle götüreceğine inanıyorum.

Nihat Doğan, Taner için “Adalar birleştiğinde biz onu birazcık daha törpüleriz” dedi. Sizce Taner ve Nihat Doğan arasında bir gerginlik olur mu, yoksa beraber mi yol alırlar?
BABA: Bana öyle geliyor ki beraber oldukları zaman çok güzel dostlukları olabilir. Ben zaten giderken ona söylemiştim; özel dostluklar paylaşacağına inanıyorum.
ANNE: Taner o tip şeyleri de seviyor.
BABA: Taner'e Tefik gibi yaklaşmadıkları sürece; bir baba, bir arkadaş, bir kardeş gibi “Tamam Taner’ciğim, sen doğru yapıyorsun” desinler, Taner’le aşamayacakları bir sorun olmaz.
ANNE: Mesela Taçmin, Taner’e en yakın olanları ve onu en iyi anlayanları. Ben o kızla gurur duydum.
BABA: Eğer oradan bir gelin getirmek isterse ben Taçmin'i otelime gelin olarak getiririm. Bizim karı-koca yaşımız zaten altmışı geçmiş, “alın oteli ne yaparsanız yapın, çalıştırın” derim.

Taner kiminle finale kalsın istersiniz?
BABA: Ben finali Nihat Doğan'la oynamasını isterim.
ANNE: Pascal'ın ben kuvvetli olduğunu sanıyordum ama kuvvetli değilmiş.

Ya Derya?
BABA: Derya güçlü, kuvvetli; ama Derya'nın dezavantajları da var. Mesela son oyunda Derya'nın boyunun uzun olması dezavantaj oldu. Olay sadece güç ise orada kazanması gereken Derya; ama sadece güç de yetmiyor. Taner'e dedim ki; "Oğlum güçlü olabilirsin, ama zekanla gücünü birleştirirsen bir yere gidersin.”
ANNE: Çalıştırıyor da beynini... Ben onun zekasını küçük çocukken anladım. Düşünebiliyor musunuz çatalım kaşığım kalmamış, nerede oğlum, tuvaletini içinde.

Taner'e ne mesajınız var?
ANNE: İlk olarak sağlığı çok önemli. Ben çok sağlık problemi yaşadığım için önemini çok iyi biliyorum. En başta sağlığına çok iyi bakması lazım. Hatta bazı şeyleri de söyledi, annem olsa şöyle yapardı diye. Ben onun her şeyini getirip, önüne koyuyordum.

Peki Taner en çok hangi yemeği özlemiştir sizce? En çok sevdiği nedir mesela?
ANNE: Spagetti. Bir de snitzel, yanına biraz da salata.

O orada aç kalıyor, yemek yiyemiyor; siz burda çok üzülüyorsunuzdur.
ANNE: Tam Taner'in programı başlayacaktı. Ben o gün kızıma dedim ki bana yemek getirebilir misin, çok açım. Balık getirmişti, öyle kaldı.

Taner aç diye siz de balığı yiyemediniz.
ANNE: Ben zaten o konularda çok hassasım. Kendimi tutamadım ağladım.

Sizin Taner'e mesajınız?
BABA: Eşimin dediği gibi onun her şeyden önce sağlıklı, sıhhatli bir şekilde buraya dönmesini istiyorum. Önemli olan orada yarışı birinci bitirmek falan değil. Zaten kendisi şu anda adım gibi biliyorum, Türkiye'de birinci. Nihat Doğan'ı falan solladı, çok seviliyor. Nereye telefon açsam, mesela ben Kayseriliyim, Kayseri'yi arıyorum, diyorlar ki burada yüzde bir milyon. Bizim buradaki hiçbir belediyenin yapmadığını Silifke Belediyesi yaptı. Anons yaptı ve dedi ki; bakın bölgemizdeki bir kişi Survivor’da yarışmacı, biz Taner'i seviyoruz, lütfen Taner'i destekleyin. Belediye Başkanı beni gece 11'de arıyor, diyor ki Allah sizden razı olsun, böyle bir çocuk dünyaya getirmişsiniz ve böyle bir çocuğu Acun Medya'ya yollamışsınız. Bu çocuk orada benim bölgemi, Türkiye'mi temsil ediyor. Ben gurur duyuyorum, diyor.

Oğlum sağlıklı ol. Her ne kadar arkadaşlarınla farklı görüşlere sahip olsan da gücünle, beyninle, sağınla solunla; ama ne olursun gruptaki disiplinini bozmadan, onlarla arkadaşlığını mümkün olduğunca sürdürmeye çalışarak varlığını sürdür. Sana giderken bir şey söylemiştim: “Oğlum güçlü olabilirsin; ama zekanla gücünü birleştirirsen başarılı olursun.” Bu durumda ben inanıyorum ki orada birinci olacaksın. Olamasan da hiç önemli değil. Onu sadece Silifke, Mersin değil Türkiye birinci seçti. Biz ona kucak dolusu sevgilerimizi gönderiyoruz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: