Tanju Okan Yarışması'nın 1.si "Yalan"

"Urla Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü ve Orkestra Şefliği Ana Bilim Dalı işbirliğiyle, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun (TRT) medya sponsorluğunda, ilk kez düzenlenen Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması'nda "Yalan" isimli beste ile Doğan Kospançalı, solist dalında ise aynı şarkıyı seslendiren Buket Bengisu birinci oldu.

Kültür-Sanat

Tanju Okan Yarışması'nın 1.si "Yalan" Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi'nde 19 Mayıs 2016 geccesi gerçekleşen finalde 10 beste yarıştı. Jüri üyeleri arasında Ali Kocatepe (jüri başkanı), Suat Suna, Hakan Aysev, Ümit Tunçağ gibi isimler yer alırken, İzmir valisi Mustafa Toprak ve Urla Belediye Başkanı Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da katılımlarıyla geceyi onurlandırdılar.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Doğan Kospançalı'ya ait olan "Yalan" isimli şarkı 1. lik ödülünü kazanarak 10.000 TL'lik para ödülüne layık görülürken, şarkıyı seslendiren ve aynı zamanda bestecinin de eşi olan Buket Bengisu, başarılı performansı sonucu "en iyi yorumcu" ödülünü alarak üç günlük Urla tatiline hak kazandı.


2002 yılında Türkiye'yi Eurovision Şarkı Yarışması'nda Leylaklar Soldu Kalbinde isimli şarkıyla temsil ettikten sonra ulusal ve uluslararası platformlarda pek çok festivalde başarılı konserler veren Buket Bengisu, halen çeşitli ülkelerin Eurovision komiteleri tarafından davetler almakta ve ülkemiz adına performanslar gerçekleştirmektedir."


Video yüklenemedi...

Bunlarda ilginizi çekebilir: