TANRIYAR: 'GAF YAPMADIM, YANLIŞ ANLAŞILDIM!'

İpek Tanrıyar: Gaf yapmadım, sözümün arkasındayım, yanlış algılandım!

Magazin

TANRIYAR: 'GAF YAPMADIM, YANLIŞ ANLAŞILDIM!' ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde düzenlenen Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali'nin açılışında, 'Şehit kanı döken kardeşlerimiz için 1 dakika saygı duruşu' diyerek gaf yapan ünlü manken İpek Tanrıyar, gaf yapmadığını, sözünün arkasında olduğunu ama yanlış anlaşıldığını belirterek, “Teröristler hem sivil insanları hem askerleri şehit ediyorlar ve siz şehit olunca şehit kanı dökmüş oluyorsunuz toprağa. Ben şehit kanı dökmüş bütün vatandaşlarımız için saygı duruşu istedim” dedi.

Festivalin sunuculuğunu yapan İpek Tanrıyar, festivalin açılışında protokol üyeleriyle alanı dolduran binlerce kişiyi saygı duruşuna davet ederken söylediği cümleye açıklık getirdi. DHA'ya konuşan Tanrıyar, çok üzgün olduğunu belirterek, “Yanlış anlaşıldım” dedi. Bir Atatürk çocuğu olarak kendisini yanlış anlayan, yanlış yazan gazetecileri affetmeyeceğini ifade eden Tanrıyar, “Ben bir cümle kurdum. Burda hiç kimse yanlış anlamadı. Yanlış anlaşılsaydım burada beni ıslıklarlardı, 'Ne diyorsun ?' derlerdi. Ben, 'Bu ülkenin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için, ülkeye emeği geçmiş bütün şehitler ve şehit kanı dökmüş bütün kardeşlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu' dedim. Son cümleye takılmış arkadaşlarım. Ve 'İpek gaf yaptı' dediler. Ben gaf yapmadım. Sözümün arkasındayım. Ama yanlış anlaşıldım, yanlış tarafa çektiler. Türkçe çok zengin. Kim neyi anlamak isterse orayı anlayabilir. Mustafa Kemal ile başlayan bir cümle oralara kadar nasıl gidebilir. Nasıl bu arkadaşlarımızın yaptığı haberler kadar iğrenç olabilir” diye konuştu.

Asker çocuğu olduğunu, dedesinin Albay olduğunu anlatan Tanrıyar, şöyle devam etti:
“Teröristler hem sivil insanları, hem askerlerimizi şehit ediyorlar ve siz şehit olunca şehit kanı dökmüş oluyorsunuz toprağa. Ben şehit kanı dökmüş bütün vatandaşlar için saygı duruşu istedim. Bunu öteki tarafa çekmenin ne anlamı var. Ben 12 yıldır sahnelerde program sunan insanım. Ben amatör değilim. Ağzımdan çıkanı kulağım duyuyor. Art niyetli olanlar beni yanlış anladı. Asıl bölücüler onlar diye düşünüyorum. Atatürk çocuğu olarak duygu seli ile öyle bir cümle kurdum. Kötü niyetli insanlar tarafından yanlış anlaşılan bir cümleydi.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: