Tarih kokan İstanbul manzarası!

İstanbul'un tarihi manzarasına eşlik eden leziz tatları ile Tarihi Karaköy Balıkçısı...

Diğer Haberler

Tarih kokan İstanbul manzarası! Tarihi Karaköy Balıkçısı Grifin, Karaköy’de 100 yıllık tarihi barındıran bir mekan. Bu yüzyıllık mekanda, eşsiz lezzetler eşliğinde, sizleri 2500 sene öncesinden bu güne bir yolculuğa davet ediyor. Her bakışta bir yudum tarih, her tadımda İstanbul’a özgü farklı lezzetler barındırıyor.


Her yudumda tarihi yarımada…

1923’ten beri Grifin Han’ın girişinde hizmet veren, İstanbul’un en eski balık lokantalarından Tarihi Karaköy Balıkçısı, 100 yıllık Grifin Han’ın en üst katında Tarihi Karaköy Balıkçısı Grifin olarak haftanın her günü müşterilerini en keyifli şekilde ağırlıyor.


Eşi bulunmayan lezzetler ile, Selimiye’den Patrikhane’ye kadar uzanan göz alıcı bir manzarayı birleştirerek mükemmel ve eşsiz bir bütünlük oluşturuyor. Haydarpaşa, Selimiye Kışlası, Sarayburnu, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yeni Cami, Galata Köprüsü, Haliç ve Fatih Cami’nin tümünü içeren, canlı bir tarih görselinin keyfini çıkaracağınız Inanılmaz bir atmosfer ile farklı bir deneyim Tarihi Karaköy Balıkçısı'nda sizleri bekliyor.


Burhaniye’de özel üretilen, daha masaya bırakılırken burnunuza gelecek mis gibi zeytinyağı kokusundan, taptaze salatanın domateslerinin lezzetine, odun fırınında pişmiş taptaze ekmek eşliğinde tadacağınız özel olarak hazırlanan balık çorbasından, gurur kaynağı kağıtta levrek ve dil şişe kadar binbir seçenek içeren, hafızalara kazınacak lezzetleri deneyimlemelisiniz.


Tadacağınız mükemmel balıklara keyifli bir öncelik sağlayacak lezzetli mezelerin, lakerdadan hamsi kuşuna seçkin alternatifler sunarken, yemek sonrası sizler için özel olarak hazırlanan kabak tatlısıyla yaşayacağınız keyfin bitmesini hiç istemeyeceksiniz...Bunlarda ilginizi çekebilir: