TARİHİ ŞİKE DAVASINDA 4. GÜN SONA ERDİ!

23'ü tutuklu 93 sanığın yargılandığı "futbolda şike davasında" 401 sayfalık iddianamenin okunması 4. duruşmada sona erdi. Tutuklu sanıklar, savunmalarına 20 Şubat Pazartesi günü Çağlayan Adliyesi'nde başlayacak. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın yanı sıra Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin, Saffet Sancaklı ve Hasan Vezir gibi eski futbolcular da Silivri'ye geldi. Yıldırım, Kocaman'a "Hoca arkada durmak yok. Saklama, kaldır elini" dedi

Magazin

TARİHİ ŞİKE DAVASINDA 4. GÜN SONA ERDİ! İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşması sanıkların kimlik tespitinin yapılmasıyla başladı. Duruşmaya; tutuklu sanıklar Aziz Yıldırım, Olgun Peker, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Bülent Uygun, Abdullah Başak, Hakan Karaahmet, Abdullah Eker, Abdullah Karakuz, Mehmet Yenice, Ali Kıratlı, Cemil Turan, Coşkun Çalık, Haldun Şenman, Mecnun Otyakmaz, Ömer Ülkü, Sami Dinç, Ahmet Çelebi, Selim Kımıl, Talat Emre Koçak, Tamer Yelkovan ve Yusuf Turanlı geldi. Tutuksuz sanıklardan ise 4 kişi katıldı. Tutuklu sanık Bülent İşcan ise sağlık sorunları nedeniyle duruşmaya katılmadı. .

YILDIRIM GÖRÜŞME YAPTI
Öte yandan 15 gün önce mahkemeye üye olarak atanan Hakim Bülent Kınay da heyetteki yerini aldı.
Tutuklu sanıklar saat 09.00'da mahkeme salonuna alındı. Aziz Yıldırım, salona en son girdi. Yıldırım'ın elindeki klasörler dikkat çekti. Yıldırım, duruşma başlamadan önce bir süre avukatlarıyla dosya üzerinden görüşme yaptı.

F.BAHÇELİ ESKİ FUTBOLCULAR SİLİVRİ'DE
Futbolda şike davası kapsamında 23'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 4. gününde eski futbolcular duruşmaya geldi. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve Rıdvan Dilmen'in de aralarında bulunduğu eski futbolcular ve menajerlerden oluşan grup duruşmayı izledi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen "futbolda şike davasının" Silivri'de görülen duruşmasını Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve bazı eski futbolcular izledi. Duruşmanın başlamasından 10 dakika sonra mahkemeye gelenler arasında Fenerbahçe Teknik direktörü Aykut Kocaman, FB Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü Aydın Örs, menajerler Cenk Renda, Violet Duca, Nedim Karakaş ile eski futbolcular Oğuz Çetin, Rıdvan Dilmen, Saffet Sancaklı, Engin İpekoğlu, Ogün Altıparmak, Semih Yuvakuran, Şenol Ustaömer, Turan Sofuoğlu, Şenol Çorlu, Erdi Demir, Hakan Tecimer, Hasan Vezir ve Abdullah Çevrim var.


YILDIRIM: MEMLEKETTE DURUM NASIL!
Neşeli bir yüz ifadesiyle duruşma salonuna gelen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, mahkemeyi takip eden gazetecilere dönerek "Memlekette durum nasıl?" sorusunu yöneltti. Aziz Yıldırım'ın, dünkü duruşmada sıkıntılı olduğunu söylediği sağ kolunu sürekli tuttuğu gözlendi. Duruşmada mikrofon problemi de yaşandı. Arızanın giderilmesinin ardından iddianamenin okunmasına devam edildi.

SEN ÇIK YERİNE BEN YATAYIM
Camiada "Taka Mehmet" olarak bilinen Mehmet Bastoncu, Aziz Yıldırım’a "Sen çık, ben yatmaya razıyım" dedi. Yıldırım ise "Benim rahatım iyi" yanıtını verdi.

YILDIRIM: HOCA KALDIR ELİNİ
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a destek vermeye gelen isimlerin tek tip sarı-lacivert atkı taktıkları görüldü. Yıldırım, izleyiciler bölümünde ellerini önde birleştirmiş şekilde arkada duran Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'a gülerek, "Hoca arkada durmak yok. Saklama, kaldır elini" dedi. Kocaman, el sallayarak Yıldırım'ı selamladı. Davanın 4. duruşmasında iddianamenin 351. sayafasından okunmasına devam edildi. 370. sayfaya gelindiğinde duruşmaya ara verildi. Aranın ardından iddianamenin okunmasına devam edildi.

DİLMEN: YAŞANANLAR İDDİANAMEDEN İBARET
Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Şenol Çorlu, "İçerisi, dışarısı gibi çok soğuk. Burada olmak istemezdim. Kara bulutlar çok yakında dağılacak. Her şey eskisi gibi olacak" dedi. Rıdvan Dilmen ise "Eski sporcular olarak kulübümüzü çok seviyoruz. Bu yaşananlar bir iddianameden ibaret. Bu ortam için söyleyecek bir söz bulamıyorum; çok üzüldüm. Başkanı mahkeme salonunda görünce çok üzüldüm" diye konuştu.

SANCAKLI: YILDIRIM'I MORALLİ GÖRDÜM
Saffet Sancaklı da, "Hepimiz buraya destek olmak için geldik. Kişiler önemli ancak kişilerden daha çok Türk sporu önemli. Bugün Türk sporunda birçok sıkıntının var olduğunu görüyoruz. TFF Başkanı'nın istifasına kadar gitti bu iş... Kişiler değişiyor ama düzen değişmiyor. Kaos bitmiyor. Aziz Yıldırım'ı çok moralli gördüm. Başkan etrafına da moral vermeye çalışıyor. Ama biz ne söylersek boş. Çünkü buradan çıkıp evimize gideceğiz. O, dört duvar arasında kalacak ne kadar moralli olursa olsun" şeklinde konuştu.

İDDİANAMENİN OKUNMASI SONA ERDİ
14 Şubat Salı gününden itibaren Silivri'de görülen "futbolda şike davasının" 4. gününde iddianamenin okunması sona erdi. Dava, 20 Şubat Pazartesi gününden itibaren İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde görülecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: