TARIK AKAN'DAN ŞİİRLİ DESTEK GELDİ

Sibel Can, Açıkhava'daki konserinde, Attila İlhan'ın 'İstanbul Ağrısı' şiirini Tarık Akan'ın isteği üzerine seslendirmiş. Ünlü oyuncu bu şiiiri özellikle seçmiş

Magazin

TARIK AKAN'DAN ŞİİRLİ DESTEK GELDİ Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda dinleyicilerine unutamayacakları bir konser veren Sibel Can'ın sahnede okuduğu 'İstanbul Ağrısı' şiirini Tarık Akan ısmarlamış! Eşi Sulhi Aksüt ile boşanma arifesinde olan ve konserinde yaptığı bacak şovu ile de çok konuşulan Can, konserinde şiiri okumadan önce Hüsnü Şenlendirici'nin klarneti eşliğinde 'Ah İstanbul' şarkısını seslendirmişti. Ardından da Attila İlhan'ın, 'İstanbul Ağrısı' şiirini okumuştu. Geçen yıl atv'de yayınlanan 'Ah İstanbul' dizisinde Tarık Akan ile başrolü paylaşan Can, sahnede şiiri okumasının nedenini şöyle açıkladı: "Tarık Bey beni düşünmüş. Bu konserde de bu şiiri okumamı istedi. 'Ah İstanbul' şarkısı ile de çok örtüştü, çok güzel oldu."

İstanbul ağrısı
Ulan yine sen kazandın İstanbul
Sen kazandın ben yenildim
Kulaklarımdan kan fışkırıncaya kadar
Yine emrindeyim
Ölsem, yalnız kalsam, cüzdanım kaybolsa
Parasız kalsam tenhalarda kalsam, çarpılsam
Hiçbir gün hiçbir postacı kapımı çalmasa
Yanılmıyorsam
Sen eğer yine İstanbul'san
Senin ıslıklarınsa kulaklarıma
saplanan bu ıslıklar
Gözbebeklerimde gezegenler gibi dönen yalnızlığımdan
Bir tekmede kapılarını kırıp çıktım demektir!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: