Tarkan uyardı: "Gidişata dur demezsek!..."

Megastar Tarkan, sosyal medya sayfasından çevre kirliliğine dikkat çekmek için bir video paylaştı. Tarkan, "Bu gidişata 'Dur' demezsek, 2025 yılında denizlerde her 3 ton balığa karşılık, 1 ton plastik atık olacak" dedi.

Magazin

Tarkan uyardı: "Gidişata dur demezsek!..." Doğa tutkunu olarak bilinen Tarkan daha önce de bu konuda bir çok paylaşım yapmış ve çevre kirliliğine dikkat çekmek istemişti. Duyarlı sanatçı, bu kez İstanbul Bienali’yle hazırladıkları video’yu Instagram’dan paylaştı.

Tarkan:

Tarkan: "Ey hukuk, ey adalet!"Görüntülerde, “7. Kıta Pasifik Okyanusu’nun ortasında bulunan atık yığınına verilen isim... 3.4 milyon km. genişliğine,
7 milyon ton ağırlığına ulaşmış durumda... İnsan eliyle yaratılmış bu devasa plastik atık kütlesi her geçen gün büyüyor” sözlerine yer verdi.

Tarkan’dan Kaz Dağları isyanı!

Tarkan’dan Kaz Dağları isyanı!Küresel ölçekte yıllık 300 milyon ton plastiğin üretildiğinin altını çizen görüntü şöyle devam ediyor: “Bir plastiğin parçalanması doğada 400 yıldan fazla zaman alabiliyor. Bu gidişata dur demezsek, 2025 yılında, denizlerde her 3 ton balığa karşılık 1 ton plastik atık olacak.”

Günün fotoğrafı Tarkan'dan!

Günün fotoğrafı Tarkan'dan!Tarkan ise gönderinin altına, “Plastiğin yarattığı tehlike sınırları, kıtaları, denizleri ve içinde bulunduğumuz zamanı aştı. Bizim bir anlık konforumuz tüm canlıların geleceğini tehlikeye sokuyor. Dur diyelim artık buna! Hayatımızdan eksilttiğimiz her bir plastik atık, yeryüzü için fazladan bir nefes demek. Bunu birlikte başarabiliriz. Tüm kalbimle inanıyorum.” notunu düştü.

Video yüklenemedi...Tarkan'ın hastalığı ne? Depresyona mı girdi?

Tarkan'ın hastalığı ne? Depresyona mı girdi?Tarkan kızı Liya için kesinin ağzını açtı!

Tarkan kızı Liya için kesinin ağzını açtı!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: