Tarz sahibi olmak için yeni kıyafetlere ihtiyacınız yok!

Stil ve tarz olmak deyince akla yeni kıyafetler ve çok para harcamak geliyor ama...

Kadın

Tarz sahibi olmak için yeni kıyafetlere ihtiyacınız yok! Son zamanlarda hepimiz modaya uymak için oldukça çaba sarf ediyor, tonlarca para harcıyoruz. Ancak tarz sahibi olmak için sadece yeni kıyafetler yetmiyor! Kıyafetin yanı sıra vücudumuzu tanımalı ve doğru parçaları birbiriyle kombinlemeliyiz. Peki kolay yoldan nasıl tarz sahibi olabiliriz? İşte detaylar...

SÜTYEN BEDENLERİNİZİ ES GEÇMEYİN!
Kadınların en büyük yanlışlarından biri doğru sütyen bedenini seçmemeleridir. Daha büyük ve seksi görünsün diye seçilen büyük bedenler, hatadan başka bir şey değildir. Göğsünüze uygun bedeni seçerek, kıyafetinizin daha tok durmasını sağlayabilirsiniz. Öte yandan giyeceğiniz kıyafete uygun renkleri tercih etmeye de dikkat etmelisiniz.

VÜCUDUNUZUN EN ZAYIF BÖLÜMÜNÜ BULUN!
Vücudunuzda sevmediğiniz bölgeler mutlaka vardır. Ancak bunları gizlemek için tüm bedeninizi sarıp sarmalamanız oldukça yanlış bir harekettir. Vücudunuzun zayıf bir bölgesini bularak o bölgenize ağırlık vermelisiniz. Böylece beğenmediğiniz bölgeyi kapatırken zayıf bölgenizi ön plana çıkarabilirsiniz.

DESENLERİN GÜCÜ ADINA!
Kıyafet üzerindeki desenler her zaman dikkat çeker. Bu nedenle bu desenleri zayıf bölgenizde kullanarak dikkatleri oraya çekebilirsiniz. Ancak desen seçimine dikkat! Yanlış desen seçimi olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olabilir.

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE DOĞRU GÖZLÜK SEÇİMİ!
Gözlük, bir kombini tamamlayan önemli bir parçadır. Kıyafetinize seçtiğiniz gözlük sizi olduğunuzdan daha havalı gösterecektir. Ancak yüz tipine uygun gözlüğü seçmek çok önemlidir. Doğru gözlük seçiminin detaylarını aşağıdaki haberimizde bulabilirsiniz.

Yüz tipine göre gözlük nasıl seçilir?

Yüz tipine göre gözlük nasıl seçilir?ÇANTA VE AYAKKABI SEÇİMİNDE DİKKAT!
Kombininizi doğru parçalarla vücudunuza uygun bir şekilde tamamladınız ancak sıra ayakkabı ve çanta seçimine mi geldi? Doğru çanta ve ayakkabı kombini çok önemlidir. Stil yaratmadaki püf nokta; kıyafetinizin yükü arttıkça çantanız her zaman küçülmeli kıyafetinizin yükü azaltıkça çantanız büyümektedir. Bu kuralı dikkate alarak en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Bu sene gelin makyajında doğallık hakim!

Bu sene gelin makyajında doğallık hakim!

Bunlarda ilginizi çekebilir: