TBMM'DEN BAYÜLGEN'E 'AYRIMCILIK' SUÇLAMASI!

Şovmen Okan Bayülgen’in, Karabükspor’un siyahi yıldızı Emenike’yi “Mülteci” gibi göstermesi sorun oldu.

Magazin

TBMM'DEN BAYÜLGEN'E 'AYRIMCILIK' SUÇLAMASI! Şovmen Okan Bayülgen'in, Disko Kralı programında Karabükspor'un siyahi yıldızı Emanuel Emenike'yi “Mülteci” gibi göstererek “Tekneyle gelen arkadaşlardan mı? ” şeklindeki sözlerine TBMM el koydu. Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, Okan Bayülgen'in imaları hakkında işlem yapılıp yapılmadığını RTÜK'e sordu.

Karabükspor'un gol kralı siyahi futbolcusu Emenike hakkında imalarda bulunan, gelen tepkilere karşın özür dilemeyen Bayülgen'in gafına TBMM İnsan Hakları Komisyonu el attı. Komisyon Başkanı Üskül, RTÜK'e yazı yazdı ve Bayülgen'in futbolcu Emenike'ye yönelik, “Bu, tekneyle gelen arkadaşlardan mı?” sözleriyle “Türkiye'ye kaçak yollardan girmiş yasadışı göçmen olduğunu ima ettiğini'' vurguladı.

MECLİS BAŞKANI DEVREDE
Bank Asya 1.Lig'den Süper Lig'e bu sezon çıkan Karabükspor'un genç forveti daha önce de “Türk vatandaşlığı” için gündeme gelmişti. Karabüklüler, Emenike'nin Türk vatandaşı yapılarak yerli statüde oynatılması taleplerini, Karabüklü TBMM Başkanı Şahin'e iletmişti.

Okan Bayülgen, geçen haftaki programında konuklardan Ceyhun Yılmaz'ın Emenike ile yaptığı röportaj görüntüsünü yayınlamış ve ''Bu da tekneyle gelen arkadaşlardan mı?” diye sormuştu. Bayülgen'in sözleri, Karabükspor'lu taraftarlardan tepki görmüştü.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: