TEFO MUHABİR OLDU

'Ezel' dizisindeki 'Tefo' rolüyle dikkatleri üzerine çeken Sarp Akkaya, 'Markalı Hava' adındaki yeni oyununda havanın da para ile satılacağı bir döneme dikkat çekiyor. Tiyatroadam'ın yeni oyunu 12 ve 13 Nisan tarihlerinde Oyun Atölyesi'nde izlenebilecek

Magazin

TEFO MUHABİR OLDU İngiliz yazar Ben Elton'ın eserinden çevrilen, süpervizörlüğünü Serdar Akar'ın, yönetmenliğini ise Murat Karasu'nun yaptığı 'Markalı Hava' isimli oyun, gerek konusu gerekse oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. 'Ezel' dizisinin 'Tefo'su Sarp Akkaya'nın da rol aldığı 'Markalı Hava'da ayrıca Aşkın Şenol, Fatih Koyunoğlu, Deniz Özmen, Ayça Aykut ve Volkan Girgin yer alıyor.

SU BİLE SATILIYORSA...
Geçen sezon 'Albay Kuş' isimli tiyatro oyunuyla sahnede olan, bu sezon da 'Markalı Hava'yla hayranlarıyla buluşmaya hazırlanan Akkaya, oyunla ilgili olarak şöyle konuşuyor: "Oyunda bir haber muhabirini oynuyorum ve bu haber muhabiri insanlığın sonunun geldiğini bile haber yapacak kadar sistemin içinde kaybolmuş ve ona hizmet eder hale gelmiş bir adam. Bu oyunda derdimizi paylaşabileceğimiz bir metin seçtik. Suyun bile paketlenip satışa çıktığı bu sistemde, neden bir gün biri de çıkıp havayı satmasın bize? Sattılar, satıyorlar ve satacaklar... Hatta belki bugün 'odanızın havasını temizliyor' diyerek satılan hava temizleme aletleri, ilerde oksijen de üretecek.Ya sonra? İşte oyun, bunu anlatıyor."

İYİ OLAN FARK EDİLİR!
Konuşması sırasında tiyatrolara olan ilgiyi de değerlendiren oyuncu, "Ülkemizde tiyatroya fazla ilgi yok! Ama ben bu konudaki suçlamaları seyirciye yönlendiren oyunculardan değilim. İyi, keyif verici, dünya standartlarında bir tiyatro oyunu yaparsanız seyirciyle mutlaka buluşursunuz. Biz Tiyatroadam'ı ünlü olmayan oyuncularla birlikte kurduk. Ama grafiğimizde gitgide bir yükselme oldu" diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: