"Tek kişilik monolog"

Yalnızlık, başkaldırı ve aşk dolu bir gecede sahnede tek kişi...

Kültür-Sanat

"Tek kişilik monolog" Çağdaş tiyatronun kült yazarı Koltès'in tek kişilik oyunu, Melis Tezkan ve Okan Urun'dan oluşan "biriken"in rejisinde Rıza Kocaoğlu ile Zorlu’da.

Yalnızlık, başkaldırı ve aşk dolu bir gece... Karşısındaki kaçıp gitmeden ona herşeyi anlatmak isteyen birinin soluksuz koşusu... Dinmeyen yağmurun altında, ulaşılamayan bir otel odasının arayışında, ikiyüzlü sisteme karşı sıkabileceği yumruğu dışında hiçbir şeyi olmayan bir adamın hikayesi...

Dünyaca ünlü Fransız yazar Bernard-Marie Koltès’in monoloğu “Ormanlardan hemen önceki gece” biriken’in prodüksiyonunda Rıza Kocaoğlu’nun performansıyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.

Fransız oyun yazarı Bernard-Marie Koltès’in bir çok dile çevrilen ve dünyanın pek çok ülkesinde izleyiciyle buluşan tek kişilik oyunu “Ormanlardan hemen önceki gece”, biriken’in rejisinde ünlü oyuncu Rıza Kocaoğlu’nun yorumuyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alıyor. Yalnızlık ve başkaldırının eşiğinde, aşık bir adamın, karşısındakini kaçırmamak için verdiği mücadele Kocaoğlu’nun performansıyla bambaşka bir boyut kazanıyor.

“Ormanlardan hemen önceki gece” Zorlu Performans Sanatları Merkezi 29 Ocak Perşembe akşamı ilk kez izleyiciyle buluşacak ve Şubat sonuna kadar her cuma ve cumartesi izleyiciler bu oyunu izleme şansını elde edecekler.

Bir adamın aşkını ve başkaldırısını Rıza Kocaoğlu ile sahneleyen Melis Tezkan ve Okan Urun ‘Yakındoğu’da İhanet’, ‘Yala ama Yutma!’ gibi Özen Yula oyunları, son olarak da Çehov ve Suvorin uyarlaması Tatyana oyunuyla ses getiren biriken’in kurucuları. Oyunun yardımcı yönetmenliğini Gözde Kocaoğlu gerçekleştiriyor. Işık tasarımını Kemal Yiğitcan, ses tasarımını ise Ömer Sarıgedik üstleniyor. Oyunda kullanılan Vivaldi’nin ünlü aryasının kaydı ise soprano Simge Büyükedes ve piyanist İklim Tamkan imzalı.

Oyuncu: Rıza Kocaoğlu

Yönetmen, sahne tasarımı, video: biriken (Okan Urun ve Melis Tezkan)

Yönetmen Yardımcısı: Gözde Kocaoğlu

Işık Tasarımı: Kemal Yiğitcan

Ses Tasarımı/ Işık: Ömer Sarıgedik

Dekor uygulama: Jesse Gagliardi

Afiş Tasarım: Emre Erdem

Asistanlar: Günce Ateş, Berkay Şanveren, Mehmet Taşyürek, Özgür Sağlık, Oğulcan Kızıltuğ
Arya: "Sposa son disprezzata" – Vivaldi

Soprano: Simge Büyükedes

Piyano: İklim Tamkan

Tarih: 29 – 30 – 31 Ocak, 6-7-13-14-20-21-27-28 Şubat

Saat: 20:30

Mekan: Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Stüdyo

Bilet Fiyatları: tam: 55 TL, indirimli: 30 TL

Bilet satış noktaları: Zorlu Performans Sanatları Merkezi Gişeleri ve www.zorlucenterpsm.com

ZORLU CENTER AVM ile ilgili detaylı bilgi ve iletişim için tıklayınız...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: