TEKNOLOJİ DEVİNE BRUCE WILLIS'TEN MİRAS DAVASI!

57 yaşındaki ünlü Hollywood yıldızı Bruce Willis, Samsung ile patent mücadelesine devam eden Apple’a karşı tüm dünyada emsal olacak ‘iTunes’ davası açıyor.

Magazin

TEKNOLOJİ DEVİNE BRUCE WILLIS'TEN MİRAS DAVASI! Böylece aksiyon filmlerinde dünyayı kurtarırken görmeye alışık olduğumuz Willis, şimdi de mahkemede savaş verecek. Willis’in dijital müzik arşivini Rumer, Scout ve Tallulah isimli 3 kızına miras olarak bırakmak için dünyanın en değerli teknoloji şirketi olan Apple’a açacağı dava aynı dertten muzdarip milyonlarca insan için de büyük önem taşıyor.

fotoğraflar için tıklayınız.

Apple’ın iPod, iPhone ve iPad ürünlerine müzik ve video indirmek için medya kontrol uygulaması olan ‘iTunes’ kullanmak zorundasınız. iTunes’ten indirilen herhangi bir içerik sadece indiren kişiye ait olabiliyor. Bu kişi indirdiği müzik veya videoyu indirdiği cihazın dışında başka bir cihaza aktaramıyor veya herhangi bir kimseyle paylaşamıyor. Aksi durumlarda ise Apple hesapları dondurabiliyor, bu da elinizdeki ürünü kullanamamanıza yol açıyor.

Danışmanlarına sordu

İşte bu durumdan şikayet eden ünlü oyuncu Bruce Willis, danışmanlarına sorarak Beatles’tan Led Zeppelin’a kadar bir çok sanatçının albümlerinden oluşan arşivi için yasal harekat başlattı.

Büyük darbe vuracak

Davadan olumlu sonuç çıkacağına inanan Willis’in üşenmeden iTunes’in kullanım koşulları ve şartlarını okuduğu ve bunun üzerine Apple’ı dava etmeye karar verdiği belirtildi. Binlerce dolar vererek indirdiği özel arşivini kızlarına miras olarak bırakmak isteyen Willis’in davayı kazanması, aynı sıkıntıyı yaşayan milyonlarca insan için de büyük önem taşıyor. Bu davanın Willis lehine sonuçlanması sonrası Apple’ye büyük bir ekonomik darbe vurulmuş olacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: