Teknoloji kadınların hayatına ne kattı?

Bir dönem Facebook ile yaygınlaşan sanal dünya şimdilerde yerini Instagram'a bıraktı. Peki birçok kadının en büyük keyif ve eğlencesi haline gelen bu sanal âlem kadınlara ne kattı?

Yaşam

Teknoloji kadınların hayatına ne kattı? Saatlerce elimizden düşürmediğimiz telefonlar ile dolaşmaya alıştık. Özellikle instagram sayfalarında gezmek mutluluk verici bir hal haline geldi. Ancak Instagram sadece bir keyif değil birçok kadına da kazanç kapısı açtı. Bu hem maddi hem de manevi açıdan bir kazanç.

Kadınlar ürettiklerini instagram üzerinden pazarlamanın kolay yolunu buldular ve istedikleri gibi alışveriş yapabilmeye başladılar. Saatlerce mağazalarda gezmenin yoruculuğunun yanında instagramdan alışveriş yapmak, hem kolay hem pratik bir hal aldı. İnstagram ekonomiye can kattı özellikle de kadınlara diyebiliriz.

Ve yemek kültürü… Bildiklerinin sınırlarını aşmayan ve kısıtlı bırakan kadınlar instagramda gördükleri birçok tarifleri uygulayarak bu defa da sofralara can kattı. Bazıları sırf paylaşmak adına güzel yemekler ve sofralar hazırlamaya başladı, bazıları da öğrenip uygulamanın keyfine vardı.

Dekor konusunda da instagram kadınlara yardımcı olan bir alan oldu. Ev dizaynı, eşyalar, zevkli seçimler için mimarisi geniş sayfalar açıldı. Böylelikle televizyon başında program beklemek yerine instagramdan kolayca ulaşabilir oldular.

Saç modelleri, moda, kitap alıntıları derken oldukça geniş kapsamlı bir dünyanın kapılarını kadınlara da açtı. İstatistiklere göre instagram kullanıcılarının çoğunu kadınlar oluşturuyor. Bu ağ doğru kullanıldığında facebooktan daha yararlı bir aracı oldu diyebiliriz.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: