Teknolojiyi takip ederken kaybolmak!

Zenginliğin ölçüsü son dönemlerde kullanılan aşrı pahalı, lüks telefonlar, bilgisayarlar ve tabletlerle ölçülür oldu. Herkes aldığı telefonun birçok özelliğinden bihaber iken ellerinde sırf markası ve gösterişi uğruna tuttukları telefonlarının daha bir sürü faydalı özelliğinden habersiz oldular. Öyle olunca da teknoloji insanlara pahalıya mal olmaya başladı.

Yaşam

Teknolojiyi takip ederken kaybolmak! Her çıkan yeni ürünü sırf modası ve gösterişi uğruna tercih edenler, telefon alıp satmakla uğraşanlar, bu aletin kullanım ve donanım özelliklerini bir tarafa bırakıp bir yarışın içerisine girdiler. Rekabet güzeldir ancak yarıştığın şeyin ne olduğuna dikkat etmezsen bilinçsiz tüketiciliğin de ötesinde zararın cebine çokça dokunur.

Akıllı telefonun peşinde aklını korumadığı sürece bu devran tüketiciye sürekli zarar olarak yansımaya devam edecek. Çünkü teknoloji ne durup dinlenecek ne de yeni üretiminden vazgeçecek. Vazgeçmesin de zaten… Ama sen… Onun hızında koşarken ara sıra yavaşlamazsan takip ettiğin teknoloji seni kaybedecek.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: