Temizlik bir hastalık mı?

Silmeden duramayanlar, deterjan kokusu almadan rahat edemeyenler, temiz olmasına rağmen temizleyenler, bir elinde bez bir elinde fırça ile gezenler… Bu tip kadın örneklerine her yerde rastlamak mümkün. Bir süre sonra hastalık halini alan bu hal kadınların üzerine fark etmeden yapışıyor.

Kadın

Temizlik bir hastalık mı? Tıpta adı obsesif olarak bilinen bu hastalık bir süre sonra çevresinde bulunanları da hasta ediyor. Derecesi gittikçe artan bu durum başka yerlerde rahat oturamamak, yeyip içememek, tuvalete girmemek hatta bazen hiçbir yere dokunamamak gibi tedirginlik vererek kadınları daha da evhamlı yapıyor.

Bu hastalık tedavi edilebilen psikolojik bir hastalıktır. İlerleyen zamanlarda ciddi sorunlar doğurmaması için mutlaka önlem alınmalıdır. Evlilikleri bile bitirebilen bir durum haline geldiği biliniyor. Bu noktada obsesif olan kadınların mutlaka farklı eylemlere eğilmeleri, yeni ve değişik hobi bularak kendilerini uzaklaştırmaları şart oluyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: