Teninize göre giyinin!

Renk oyunları bizi rüküş de yapabilir, çok dikkat çeken şık bir kadın da... İşte ufak tüyolar!

Kadın

Teninize göre giyinin! Kıyafetlerinizi te renginize uygun olarak seçmelisiniz aksi taktirde size yakışmayan bir görüntü elde edebilirsiniz.

Her kadın, dikkat çekmek ve şık görünebilmek üzere farklı yöntemler dener ve istediğini bir şekilde elde etmeye çalışır. Şık görünmek kadınlar için gerçekten çok önemli bir etkendir.

Ten renginize göre kıyafetlerinizde seçtiğiniz renk uyumlarıyla dikkat çekebilir ve bu şekilde şık görünebilirsiniz...

Tabii ten renginin yanı sıra saç ve göz rengi de bedeninize uygun renkleri belirlerken dikkate alınmalı. Esmer tenli ve siyah saçlılar hemen tüm renklerde giysileri iyi taşırlar. Biraz dikkat çekmek isteyenlere beyaz ya da kan kırmızısı gibi tenleriyle kontrast renklerden faydalanmaları önerilir. Dikkat edilmesi gereken, tunç ve dore renkler gibi ten rengini donuk gösterecek sarımsı tonlardan kaçınmaktır.

Açık tenli ve kızıl saçlılar ise açık yeşil, sarının koyu tonları, açık turuncu, mercan ve gri-mavi tonlarında giyinebilirler. Mercan rengi de açık tenli kızılların iyi taşıdığı tonlardandır. Buğday tene en iyi uyum sağlayan renklerin başında mavi ve lila gelir. Buğday tenli ve sarışınlar pembe ve açık mavi tonlarını mutlaka kullanmalı. Kırmızının koyu tonları ile parlak maviler ise mizacı olduğundan sert, kişiyi fazla ciddi göstereceğinden önerilmez.

Açık tenliler giyim için ideal tonlarını belirlerken saç renkleriyle uyuma özellikle dikkat etmeli. Açık tenli ve sarışınlar pembe renk konusunda en avantajlı olanlardır. Toz pembe, bebek mavisi, eflatun, yeşilin birçok tonu, pastel renkler rahatça kullanılabilir. Çok açık renklerden ise kaçınılmalı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: