TEOMAN'IN MÜZİĞİ BIRAKMASININ GERÇEK SEBEBİ NE?

Teoman'ın müziği bırakması, geçtiğimiz günlerin en çok konuşulan konusuydu. Yeni Aktüel dergisi, ünlü sanatçının bu kararını masaya yatırdı. Psikologlar ve sektörün içindekiler Teoman'ın gidişini değerlendirdi

Magazin

TEOMAN'IN MÜZİĞİ BIRAKMASININ GERÇEK SEBEBİ NE? İlk albümünü yayınladığı 1996 yılından bugüne, Türk rock tarihine 'Paramparça', 'Bazı Yalanlar', 'Papatya' gibi sayısız hiti armağan etmiş üretken bir müzisyen Teoman... Son albümü 'Tek Başına Dans'la yeniden hayranlarıyla buluşan ünlü şarkıcı, geçtiğimiz günlerde müziği bıraktığını söyleyerek herkesi şaşırttı. Yeni Aktüel, dergisi de ünlü şarkıcının müziği bırakma kararını masaya yatırdı. Psikologlara ve Teoman'ın yakın çevresine, ünlü şarkıcının neden bu kararı aldığını sordu...

ART ARDA MEKTUPLAR
Teoman hayranlarını çok üzen hadise, ünlü şarkıcının müziği bıraktığını yazdığı bir mektubu basına göndermesiyle başladı. Teoman, mektupların ilki başına dert olunca; iki gün sonra bir yazı daha kaleme aldı ve samimi bir dille medyanın ilgisinden çok sıkıldığını, biraz rahat bırakılmak istediğini anlattı. Ancak dikkati çeken nokta, kaybettiği iki yakınından bahsetmesiydi. Teoman artık sevdikleriyle daha fazla vakit geçirmek istiyor, bunun için "Hâlâ aşığım" dediği müziği bırakıyordu.

KAYIPLARI ONU ETKİLEDİ
Teoman'ın ani ölümleriyle sarsıldığı iki yakınından biri, Brezilya'da balayında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden reklamcı Murat Çetintürk'tü. Hatta Teoman bizzat Brezilya'ya giderek cenazeyi teslim alan isimdi. Bir diğer acı kayıp ise mikrobik bir rahatsızlıktan ötürü aniden vefat eden teyzesiydi. Müzisyenin ilk günden bugüne menajerliğini yapan Funda Sanlıman, Teoman'ın yakın zaman içinde yaşadığı bu iki ani ölümün onda derin izler bıraktığını söylüyordu: "Teoman için bu iki büyük kayıp, onun kendine dönmesini sağladı ve bu da müziği bırakma kararında etkili oldu..." Uzman psikolog Ersin Bayramkaya; Teoman'ın bu kararı vermesini şu sözlerle değerlendirdi; "İnsanlar yas tutmak için iç dünyalarına fazla çekilme ihtiyacı duyarlar. Bu acıyı yaşayan ünlü biri olursa, işi daha da zorlaşır. Teoman, bu baskıyı yoğun bir şekilde hissetmemek için bu kararı vermiştir."

ŞU AN NE YAPIYOR?
Peki, bomba etkisi yaratan mektuplar gündeme düştüğü sırada Teoman ne yapıyordu? Mektupların yazıldığı sırada Antalya'daki Sundance Camping'de bulunan ve müzisyeni gözlemleyen Fox spikeri Murat Güloğlu, Teoman'ın durumunu şöyle anlattı: "Gördüğüm kadarıyla arkadaşlarıyla sohbet halindeydi. Ama esas ilginç olan hiçbir arkadaşının bu olaydan haberi yoktu. O gün herkes olayı Teoman'ın internet sitesinden öğrendi." Şu an Teoman'la birlikte tatiline devam eden müzisyen arkadaşı Murat Pazar da ünlü müzisyenin çok yorgun ve bıkkın olduğunun altını çizdi ve ekledi: "Teo şu an yanımda ve uzun zamandır görmediğim kadar huzurlu ve neşeli..."


ÜÇ YIL ÖNCE SÖYLEMİŞTİ
Teoman 2008'de verdiği bir röportajında bırakıp gitme kararının sinyallerini vermişti: "Şarkı yapma hevesim yok. Üretemiyorum çünkü anlatacak hikayem kalmadı. Kariyerimi devam ettirme adına 'zorlama' şarkılar yapamam. Hayal ettiğimden, istediğimden daha ünlü olmuş biriyim. Bu nedenle de rahatım. Benim artık tek amacım var: Her anımda mutlu olmak! Ünlü olmak beni mutlu etmiyor. Bana çok fazla yükleniliyor. Bu da benim hevesimi köreltiyor."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: