'TEOMAN'IN S.O.S. DEMESİ YETER'

S.O.S. etkinliğini düzenleyen organizatör Cem Yegül: S.O.S İstanbul yeterince anlaşıldı. Sonuçta bazı sosyal sorumluluk projeleri için platform oluşturuyoruz!..

Magazin

'TEOMAN'IN S.O.S. DEMESİ YETER' İKSV ile Pozitif'in geçtiğimiz cumartesi günü düzenlediği R.E.M. konserli 'S.O.S İstanbul' projesi çok tartışıldı. Konsere gidenler, 'R.E.M'e mi yoksa S.O.S'e mi ilgi göstereceğini şaşırırken, ünlü isimler de 'S.O.S. bahane R.E.M. şahane' demeye getirmiş, organizasyonu eleştirmişti. Örneğin Mazhar Alanson, Benim S.O.S'le ilgili bilgim yok ama bu adamların (R.E.M.) konseri çok önemli benim için. Ariyem ariyem bulamirem!' demişti. Teoman ise Ben S.O.S bilmiyorum. Bir R.E.M. biliyorum' diye konuşmuştu.

Bu eleştirileri değerlendiren R.E.M konserini düzenleyen Organizatör Cem Yegül, R.E.M.'in projenin bir parçası olduğunu belirterek sorularımızı yanıtladı:

* S.O.S İstanbul projesinin yeteri kadar anlaşılabildiğini düşünüyor musunuz?
Evet düşünüyorum! Anlatması çok zor bir proje değil... Sonuçta birtakım sosyal sorumluluk projeleri için bir platform oluşturuyoruz; bunu bir etkinliğe dönüştürüyoruz ve kamunun ilgisini çekmek için de işin felsefesini paylaşma kapasitesi olan isimlerden sağlam bir kadro oluşturup, Türkiye'de yıllardır beklenen bir topluluğu da etkinliğin ana ismi yapıyoruz.

* İzleyici projeden çok, R.E.M. konserine katılmak için gelmişti. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Proje sizce başarılı mıydı?
Proje bir bütün. R.E.M. bir şey, proje başka bir şey değil. Moda deyimle; organik bir bağ söz konusu. Tabii ki, insanlar R.E.M. konserine katılmak için gelecekler. R.E.M.'in projenin parçası olmasının nedeni bu. Örneğin bir gazetecinin gidip Live 8 komitesine, 'İzleyici Red Hot Chili Peppers ve Madonna'yı izlemek için oradaydı sanki' gibi bir soru yöneltmesiyle aynı şey olur bu. Projenin başarılı olup olmadığını ölçmek için 24 saatten biraz daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Uzun vadeli hedeflerimizi bildiğimden, ilk adımı çok başarılı buluyorum.

* Etkinlikleriniz devam edecek mi? Yoksa R.E.M konseriyle mi sınırlı kalacak?
Devam edecek. Önümüzdeki yılın isimleriyle görüşmelerimiz başladı.

*Teoman'ın organizasyonla ilgili 'Ben S.O.S bilmiyorum, R.E.M. biliyorum' sözleri için ne düşünüyorsunuz?
Açıkçası üzerinde düşünmekle vakit kaybedilecek bir laf gibi durmuyor Teoman'ın sözleri! Mikrofon uzatılmış o da konuşmuş. Bilmiyordur; bilmek zorunda da değil. Herkesi aynı kayığa bindirmek gibi bir derdimiz yok. Sonuçta, Teoman ne olduğunu bilmediği projemizin ismini ağzına alarak, etkinliğimizin markalaşmasına küçük de olsa bir katkıda bulunmuş oluyor. Kendisine teşekkür ederiz.
Günaydın
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: