Burcu Güneş: Tarif edilemez bir duyguydu!

Geçtiğimiz ay ünlü isimler ile birlikte Umreye giden "Burcu Güneş" önceki akşam Hilton'da bir konser verdi. Konser öncesi muhabirlerin sorularını yanıtlayan Güneş umre yolculuğunu "Tarif edilemez bir duyguydu" sözleri ile ifade etti.

Magazin

Burcu Güneş: Tarif edilemez bir duyguydu! Ünlü şarkıcı ve söz yazarı olan "Burcu Güneş" geçtiğimiz ay aralarında "Gülben Ergen" ve "Bedia Akartürk" 'ünde bulunduğu 5 kişilik bir grup ile umreye gitmişti.

Umre yolculuğunu yamamlayan Güneş özel hayatında hiç bir değişiklik yapmadığını dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Hilton'da konser verecek olan ünlü sanatçı konser öncesinde muhabirlerin sorularını yanıtladı.

Burcu Güneş'in açıklaması şu şekilde; "Oraya boş bir kafayla gittim. Hiçbir şey bilmiyordum. Kurallar nasılsa öyle davrandım. O topraklara ayak bastığımda ise tarif edilemez bir duygu yaşadım. Ağlamaktan kendimi alamadım." Umre sonrası hayatında bir değişiklik yapmadığını belirten Güneş, "Eskisi gibi yaşıyorum ve namazı aksatmıyorum" dedi.

Umre yolculuğunu tamamlayan Güneş umre sebebini verdiği hava alanında açıklamıştı.

İşte Burcu Güneş'in gazetecilere yapmış olduğu umre açıklaması;

İslam dininin özel ve anlamlı bir din olduğunu iki üç yıldır derinlikli bir şekilde araştırdığını söyleyen Sanatçı Burcu Güneş, "Allah haccı da nasip etsin. Çok güzel bir duygu" dedi. Tesettüre girdiği görülen Güneş, “Allah nasip ederse bugün Mekke'de olacağız. Oradaki ibadetler bir hafta kadar sürecek. Allah Hac'cı da nasip etsin inşallah. Güzel bir duygu. Çok heyecanlıyım. İki üç yıldır daha da derinlikli bir şekilde İslam dininin ne kadar özel ve anlamlı bir din olduğunun araştırmalarını yapıyordum. Ama bazı şeylerin tam içeriğini anlamak biraz zaman istiyor. Bundan sonra da artık bunun da vakti geldi herhalde, bir davet geldiğini düşünüyorum. Çünkü çok üst üste buna benzer hisler yaşamaya başladım.

Çocukluğumdan beri dine çok merakım vardı. Allah konusu geçtiği zaman dikkatle dinlerdim, anlamaya çalışırdım. İnsanlar hep yaşlanınca hacca gidelim derler. Ben ne kadar genç yaşta gidilirse o kadar maneviyatın iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Özümüzün ruh olduğunu çok iyi kavramış durumdayım. Bu beden gelip geçici, ruhsal anlamdaki, manevi anlamdaki boyutta da çalışmalarıma devam ediyorum. Bunun için de bu günkü en anlamlı ilk ziyaretimi yapacağım İnşallah” şeklinde konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: