TERİM İNGİLTERE YOLCUSU MU?

İngiliz ekibi Fulham, Milli Takım'ı bırakacağını açıklayan Fatih Terim'e ciddi bir teklifte bulundu.

Magazin

TERİM İNGİLTERE YOLCUSU MU? Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, İngiltere yolunda. 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın ardından ay-yıldızlı ekipteki görevini bırakacağını defalarca dile getiren Terim'e, İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Fulham talip oldu. Zaten Milli Takım'dan ayrıldıktan sonra yurtdışından aldığı teklifleri değerlendirmeyi planlayan ancak önceliği İtalya'ya veren Fatih Terim, Fulham'dan gelen bu ciddi öneriye kayıtsız kalamadı. 'İmparator' lakaplı teknik adamın, Mısır asıllı işadamı Muhammed El Fayed'in sahibi olduğu Londra ekibiyle 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası sonrasında masaya oturması bekleniyor.

DAUM VE LUCESCU GÜNDEMDE

Milli Takımımız'ı tarihinde ilk kez Avrupa Futbol Şampiyonası'na (1996) götürmeyi başardıktan sonra, dört yıl üst üste lig şampiyonu yaptığı Galatasaray ile 2000 senesinde UEFA Kupası'na kazanarak Türk futbol tarihine geçen Terim, İtalya'da Fiorentina ve Milan gibi dev takımlarda teknik direktörlük yapmıştı. Kalması için ikna etmeye çalıştıkları Fatih Terim'in kararlılığını gören Futbol Federasyonu ise teknik adam arayışlarına başladı bile. Milli Takım'ın teknik patronunun kulüp geçmişinin spekülasyonlara yol açtığını düşünen federasyon yönetimi, yabancı hocalarla irtibat halinde. En ciddi adaylar Türkiye'yi iyi bilen Christoph Daum ve Mircea Lucescu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: