TFF'den yabancı kuralıyla ilgili açıklama!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Vekili Ali Dürüst, Süper Lig'deki 14 yabancı oyuncu kuralına bu sene sonunda bir revize geleceğini açıkladı.

Diğer Haberler

TFF'den yabancı kuralıyla ilgili açıklama! Muhabirlerin sorularını yanıtlayan Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ali Dürüst, spor kamuoyunun gündeminde olan yabancı oyuncu kuralı ile ilgili açıklamada bulundu. Dürüst, Süper Lig'deki yabancı oyuncu kuralının Kulüpler Birliği Vakfıyla görüşülerek sene sonunda revize edileceğini şu sözlerle dile getirdi: "Federasyonun görüşü Kulüpler Birliğinde alınan bir karardır. Geçtiğimiz günlerde de konuştuk. Bu sene sonunda revize edilecek. Kulüpler Birliği ile çalışma devam ediyor."

Ali Dürüst, "Bu konuda Kulüpler Birliğinin sizden talebi nedir?" sorusuna ise, "Daha bir görüşme olmadı. Esas olan kulüplerin federasyonuyuz. Hem Türk futboluna, hem Türk Milli Takımı'na hem de futbolun değerine uygun olacak bir çözüm bulacağımıza inanıyoruz." cevabını verdi.

UEFA Uluslar Ligi’nde Rusya ve İsveç ile oynanacak karşılaşmaları da değerlendiren Dürüst, “Uluslar Ligi yeni bir heyecan. Hazırlık maçlarına anlam ve puan katıyor. Alacağımız puanlar önem arz ediyor. Zorlu geçen lig maratonundan sonra buraya odaklanmak kolay değil ama iki gündür görüyoruz ki oyuncularımız tamamen motive olmuşlar. İlk maçımızı da futbolla yatıp kalkan bir şehir olan Trabzon’da oynayacağız. İnşallah bu avantajı kullanıp galibiyetle başlamak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Uefa kadrosuna alınmayan Roberto Soldado'dan flaş tepki!

Uefa kadrosuna alınmayan Roberto Soldado'dan flaş tepki!

Bunlarda ilginizi çekebilir: