TILDA SWINTON: AKTRİST OLMAK İSTEMİYORDUM!

İstancool Kültür Festivali için İstanbul’a gelen Tilda Swinton, Serra Yılmaz’a oyunculuk serüvenini ve mesleğine bakış açısını anlattı

Magazin

TILDA SWINTON: AKTRİST OLMAK İSTEMİYORDUM! Oscar Ödüllü oyuncu Tilda Swinton, İstancool Kültür Festivali için geldiği İstanbul’da önceki gün Serra Yılmaz’ın konuğu oldu. Aktris olmak istemediğini söyleyen Swinton, “Hâlâ da istemiyorum. Cambridge’de bir yazardım. Üniversiteye başladıktan iki gün sonra yazmayı bıraktım. Hayata baktım profesyonel oyuncu olmak istedim” dedi. Oyunculuğu egoların savaş alanı olarak görmediğini belirten Swinton, “İnsanların endüstriyel şekilde sınıflandırılmasına tanık oluyorum. Benim için önemli olan iş bittiğinde karavanına en son giden oyunculardan biri olmaktır” şeklinde konuştu. Oyuncu, “Yerinize geçebilecek biri var mı?” sorusuna cevap vermezken, Kirsten Dunst’a “Çocuk yaşında piyasaya girmiş ve kendini iyi muhafaza edip iyi yol almış bir oyuncu” diyerek övgüler yağdırdı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: