TIME DERGİSİNE DAMGASINI VURAN FOTOĞRAF!

3 yaşındaki oğlunu emzirdiği fotoğrafıyla TIME’a kapak olan Jamie Lynne Grumet, “1 yıl daha emzireceğim” dedi.

Magazin

TIME DERGİSİNE DAMGASINI VURAN FOTOĞRAF! Amerikan TIME dergisinin bu haftaki kapağında, 3 yaşındaki oğlunu emzirdiği fotoğrafıyla büyük tartışmalara yol açan Jamie Lynne Grumet (26) “Bu benim kişisel tercihim” diyerek kendini savundu. Önceki gün oğlu Aram’la “Today Show” programına katılan Los Angeles’lı anne Jamie, “Bağımlı Ebevenynlik” metotlarının tüm anneler için geçerli olması gerektiğine inanmadığını belirterek, “Herkes için uygun değil. Bebeğin için ne doğruysa onu yapmak zorundasın. Ben dördüncü yılımızda emzirmeyi bitirmeyi planlıyorum. TIME’ın bu fotoğrafı niçin seçtiğini anlıyorum, fotoğraf bu konunun tartışılması için medya çılgınlığı gibi bir şey yarattı” dedi.


Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ise emzirmenin 2 yaşına kadar olmasını tavsiye ediyor. Bu sınır 2 yaşın üzerine de çıkabiliyor. ABD’de bulunan “Hastalık Kontrolü” merkezinin verilerine göre annelerin yüzde 75’i çocuklarını doğar doğmaz emzirmeye başlıyor. Fakat sadece yüzde 44’ü altıncı aya kadar emzirmeye devam edebiliyor.

6 yaşıma kadar emdim

Grumat, annesinin kendisini altı yaşına kadar beslediğini, çocukken kendisine çok güvendiğini söyledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: