Time Meydanı'nda bir araç yayalara çarptı

ABD'nin New York kentinde Times Meydanı'nda bir araç, yayalara çarptı. Time Meydanı'ndaki olayda en az on üç kişinin yaralandığı bildirildi. Bölge güvenlik kordonuna alındı. Times Meydanı'nda hız yaparak yayalara çarpan sürücü gözaltına alındı. Olayda en az bir kişi öldü.

Diğer Haberler

Time Meydanı'nda bir araç yayalara çarptı ABD’nin New York kentinde Times Meydanı’nda bir araç, yayalara çarptı. Times Meydanı’ndaki olayda 22 kişinin yaralandığı bildirildi. Bölge güvenlik kordonuna alındı. Times Meydanı’nda hız yaparak yayalara çarpan sürücü gözaltına alındı. Yerel saatle 16.00 sıralarında ve koyu kırmızı renkli sedan otomobil ile gerçekleşen olayda, en az bir kişi öldü.

'TERÖR EYLEMİ GİBİ GÖRÜNMÜYOR'
Görgü tanıkları, aracın ters yönde gittikten sonra yayalara vurduğunu ve hareketlerinin "kasıtlı göründüğünü" söyledi. Ancak polis yetkililerinden yapılan açıklamada, "olayın terör eylemi gibi görünmediğini" belirtildi. New York polisi ve itfaiyesinin çok sayıda görevliyle olaya müdahale ettiği ve yaralıların hastaneye götürüldüğü görüldü. Aracın şoförü kısa süre içinde gözaltına alındı.

NEW YORK İTFAİYESİ: 1 ÖLÜ 22 YARALI
Olaya kısa süre içinde müdahale eden itfaiye ekipleri daha sonra yaptıkları açıklamada, 1 kişinin hayatını kaybederken 22 kişinin de hastanelerde tedavi altına alındığını belirtti.

NEW YORK BELEDİYE BAŞKANI: TERÖR EYLEMİ OLDUĞUNA DAİR GÖSTERGE YOK
New York Belediye Başkanı Bill De Blasio, Times Meydanı'ndaki olayın ardından açıklama yaptı ve "Bunun terör eylemi olduğuna dair hiçbir gösterge yok." dedi.

Yaralanların tedavi altına alındığını, 4 kişinin durumunun kritik olduğunu belirten De Blasio, 26 yaşındaki ABD vatandaşı sürücünün gözaltına alındığını söyledi.

New York Polis Teşkilatı ise sürücü Richard Rojas'ın 2008 ve 2015 yıllarında alkollü araç kullanmaktan sabıkalı olduğunu bildirdi.

İSMİ AÇIKLANDI, ALKOLLÜ ÇIKTI
Times Meydanı’nda kaldırımda yürüyen yayaların arasına dalan ve 1 kişinin ölümüne, 22 kişinin de yaralanmasına yol açan kişinin kimliği belli oldu. Olayda terör saldırısı olasılığı bulunmadığı, 26 yaşındaki Latin Amerika kökenli sürücü Richard Rojas’ın alkollü olduğu belirtildi.

ABD'Lİ YETKİLİ: TERÖR SALDIRISINA DAİR ELİMİZDE BİLGİ YOK
Olay sonrası bir açıklama daha yapan ABD'li yetkililer olayın terör saldırısı olduğuna dair ellerinde bir bilgi olmadığını belirttiler. Ayrıca aynı yetkili aracın şoförünün 26 yaşında ve latin amerika kökenli olduğunu ve alkol testine gönderildiğini söyledi.

Kaynak: hurriyet.com.tr- DHA
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: