TİYATRO DÜNYASI YASTA

TÜRK TİYATRO VE SİNEMASINDAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI. ALS TEŞHİSİ KONAN TİYATRO SANATÇISI HADİ ÇAMAN İSTANBUL ZİVERBEY’DE KALDIĞI ÖZEL BAKIMEVİNDE KALP VE SOLUNUM YETMEZLİĞİ NEDENİYLE YAŞAMINI YİTİRDİ. ÇAMAN İÇİN ŞU SIRALAR ADINI TAŞIYAN TİYATRODA TÖREN DÜZENLENİYOR..

Magazin

TİYATRO DÜNYASI YASTA Sinema ve tiyatro sanatçısı, yönetmen ve yazar Hadi Çaman, 65 yaşında hayatını kaybetti. Sanatçı yakalandığı ALS hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu. Hadi Çaman için şu sıralar Teşvikiye’deki tiyatrosunda bir tören düzenleniyor. Çaman, törenin ardından Teşvikiye Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığında toprağa verilecek...

Hadi Çaman, 1962 yılında Dormen Tiyatrosu ve Kent Oyuncuları’nın açtığı sınavı kazanarak, Altın Yumruk adlı oyunda profesyonel tiyatro oyunculuğuna başladı.

Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu, Nisa Serezli-Tolga Aşkıner Tiyatrosu, Miyatro (Müjdat Gezen) ve Şan Tiyatrosu gibi tiyatrolarda birçok oyunda rol alan Çaman, 1982 yılında Yeditepe Oyuncuları’nı kurdu. Çaman, 1982 yılından beri aralıksız olarak Nişantaşı’ndaki kendi tiyatrosunda sanat yaşamını sürdürmekteydi.

Tiyatro dışında da çeşitli çalışmaları olan Çaman, çeviriler, uyarlamalar yaptı, oyunlar yazdı, yönetti. Döneminin tiyatro yaşamını konu alan bir kitap da yazan Çaman, birçok dalda kişisel ve tiyatrosu Yeditepe Oyuncuları adına sayısız ödüller kazandı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: