Tiyatronun kalbi Bilecik'te attı!

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 11.si gerçekleştirilen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali ile tiyatronun kalbi Bilecik'te atarken, iki hafta boyunca sahnelenen oyunlar ile binlerce tiyatrosever tiyatro ile buluştu.

Kültür-Sanat

Tiyatronun kalbi Bilecik'te attı! 11 yıldır Bilecik'te gerçekleştirilen ve bu yıl uluslararası boyuta taşınan tiyatro festivali yüzlerce oyun ve bir çok Usta Oyuncuyu Bilecikli tiyatrosever ile bir araya getirdi.

''TİYATRO İLE BİLECİK'İN SESİ BÜTÜN DÜNYAYA DUYURULDU''

Bilecik Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl uluslararası platformda gerçekleştirilen 11. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali ile tiyatronun kapıları bütün dünyaya açıldı.

Sanata, Sanatçıya ve Sanatsevere değer veren Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın özel gayretleri ile 10 yıldır gerçekleştirilen tiyatro festivali, bu yıl çok daha görkemli ve büyük bir organizasyonla gerçekleştirildi.


BİLECİK'TEKİ MÜLTECİ ÇOCUKLAR DA UNUTULMADI

Yetişkinler için 13 oyunun sahnelendiği tiyatro festivali kapsamında çocuklar için de 6 gün boyunca günde iki seans halinde sahnelenen oyunlar ile keyifli anlar yaşadı.

11 yıldır Bilecik'i, Tiyatro ile buluşturan Bilecik Belediyesi, festival kapsamında hazırlanan ''Yalnız Ağaç'' ve 'Obez Miyim'' adlı oyunları 6 gün boyunca günde iki seans halinde çocuklarla buluşturdu.

Gerçekleştirilen tiyatro festivali ile çocukların beğenisine sunulan oyunları, Bilecik'teki mülteci çocuklar da izleyerek, hem eğlendi hem de Türk dilini, Türk kültürünü öğrenme ve yakından tanıma imkanını buldu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: