Tolga Karaçelik jüri koltuğunda

Son filmi “Sarmaşık”la uluslararası festivallerden çok sayıda ödül kazanan Tolga Karaçelik, bu kez jüri koltuğunda!

Kültür-Sanat

Tolga Karaçelik jüri koltuğunda Londra’da gerçekleşecek East End Film Festivali’nin bu yılki jüri başkanı olan Karaçelik; Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nin East of the West bölümünde ise jüri üyeliği yapacak.

Geçtiğimiz yıl, yazıp yönettiği son filmi “Sarmaşık”la East End Film Festivali’nde “En İyi Film” ödülü kazanan Tolga Karaçelik; 23-28 Haziran tarihlerinde Londra’da gerçekleşecek East End Film Festival 2016’da jüri başkanlığı yapacak. Britanya’nın en büyük film festivallerinden biri olan festivalin jürisinde aynı zamanda; Hellboy karakterine hayat veren ünlü oyuncu Ron Perlman, yönetmen Mostofa Sarwar Farookı, yazar-yapımcı Kaleem Aftab ve yönetmen Sarah Gavron yer alıyor.

Tolga Karaçelik ayrıca, 2015’te “Sarmaşık”la katıldığı, Orta ve Doğu Avrupa’nın en prestijli film festivali Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nde de bu yıl jüri koltuğunda oturacak. Başarılı yönetmenin, East of West bölümünde jüri üyesi olduğu 51. Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali, 1-9 Temmuz 2016 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleşecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: