Tom Hanks 'Cehennem'e geliyor!

Beklenen oldu, Dan Brown'ın İstanbul'da geçen son romanı da sinemaya uyarlanıyor.

Magazin

Tom Hanks 'Cehennem'e geliyor! Dan Brown'ın hikâyesinin büyük bölümü İstanbul'da geçen romanı ‘Cehennem' sinemaya uyarlanıyor. Da Vinci Şifresi'yle başlayan serinin üçüncü filminde de Oscar'lı aktör Tom Hanks başrolde. Çekimlerin büyük kısmı İstanbul'da yapılacak

TOM HANKS BOŞROLDE
CEHENNEM'in kapıları İstanbul'a açılıyor. Yazar Dan Brown'un Da Vinci Şifresi'yle başlayan ve simgebilim profesörü Robert Langdon'ın maceralarını anlatan roman serisinin son halkası ‘Cehennem'in film uyarlamasının büyük bölümü İstanbul'da çekilecek. İki Oscar'lı aktör Tom Hanks'in başrolünü oynadığı serinin önceki filmleri ‘Da Vinci Şifresi' ve ‘Melekler ve Şeytanlar' dünyada toplam 1 milyar 243 milyon dolar hasılat elde etmişti.

ÖNCE ARAŞTIRMA YAPILACAK
SERİNİN yapımcıları üçüncü kitap Kayıp Sembol'u uyarlamaktan vazgeçerek dördüncü kitap ‘Cehennem'in filme uyarlanacağını açıkladı. Tom Hanks'in yine başrolde olacağı filmi yönetmenliği Oscar'lı Ron Howard üstlenecek. Venedik'te başlayan hikâyenin büyük bölümü İstanbul'un tarihi yarımadasında, Ayasofya ve Yerebatan Sarnıcı'nda geçiyor. Yönetmen Ron Howard, mekân araştırması için önümüzdeki günlerde İstanbul'a gelecek.

İSTANBUL, HOLLYWOOD'A UĞURLU GELDİ
Son yıllarda yolu İstanbul'dan geçen Hollywood yapımları başarıdan başarıya koşuyor. Ben Affleck'in 'En İyi Film Oscar'ı kazanan filmi ‘Argo' ve dünya çapında 1 milyar 108 milyon dolar hasılat yapan James Bond filmi ‘Skyfall'un yanı sıra, İstanbul'da çekilen ‘Taken 2', ‘The International' ve ‘Tinker Tailor Soldier Spy' gibi filmler de önemli başarılar kazanmıştı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: