Topuklu ayakkabı ile yürümek artık çok kolay!

Yıllardır şıklığın vazgeçilmez parçalarından topuklu ayakkabılar üzerinde yürümekte zorlanıyor musunuz? İşte topuklu ayakkabı ile kolay yürümek için birkaç küçük öneri…

Kadın

Topuklu ayakkabı ile yürümek artık çok kolay! Aceleye gerek yok!

Topuklu ayakkabı ile öyle kocaman adımlar atmaya çalışmayın! Aceleden uzak, küçük adımlar attığınız sürece topuklu ayakkabı üzerinden yürümek çok daha kolay olacak. Küçük adımlar atmak kadar bir diğer önemli konu ise vücudunuzun dengesini sağlamak. Topuklu ayakkabılar üzerinde istemsiz bir şekilde öne doğru eğilerek yürürüz ve bu kemiklerimize aslında çok zarar veren bir detay. Bu sebeple topuklu ayakkabı ile yürürken hafif arkanıza yaslanın. Vücudun dengesini sağlamanız işinizi çok kolaylaştıracak.

Bakışlarınızı yerden kaldırın!
Topuklu ayakkabı ile kendimizi bir tık daha tehlikede hissettiğimiz doğru. Bu sebeple genelde istemsiz olarak adımlarımıza bakarak yürüyoruz. Kendinizi daha güvende hissettiğiniz bu yürüyüş tarzı aslında işinizi daha da zorlaştırıyor. Topuklu ayakkabı ile yürürken bakışlarınızı yerden kaldırın ve ileriye bakarak yürümeye özen gösterin.

Külkedisi olmaya çalışmayın..

Birçok kadının başına gelen bir olaydır; beğendiği ayakkabının numarasını bulamadığı için bir numara büyük veya küçük ayakkabı almak! Bu hataya asla düşmeyin.. Ayağınıza tam olan numarayı bulana kadar uğraşın; yoksa beklenmedik kazalarla karşılaşabilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: