Topuklu ayakkabıyla yürümenin püf noktaları!

Topuklu ayakkabıyla yürümek sizin için de çoğu zaman işkence mi oluyor? Öyleyse topuklu ayakkabıyla yürümenin püf noktalarını bir de haberimizin detayından okuyun...

Kadın

Topuklu ayakkabıyla yürümenin püf noktaları! Topuklu ayakkabıyla yürümek alışkın olmayanlar için oldukça zor bir zanaattir. Pek çok kadın sadece topuklu ayakkabıyla yürümekten korktuğu için çok sevse de düz tabanlı ayakkabılar giymeyi seçer. Peki topuklu ayakkabıyla yürümek gerçekten bu kadar zor mu? Topuklu ayakkabıyla nasıl yürünür öğrenmek istiyorsanız işte detaylar...

Önce topuk sonra parmak uçları
Topuklu ayakkabıyla güzel yürümenin en basit yolu, düz ayakkabıyla yürüyor gibi bütün ayağın hızlı bir şekilde yere temas etmesidir. Yüksek topuklu giyerken ilk önce topuğunuzu, sonra parmak uçlarınızı yere temas ettirirseniz adımlarınız daha sağlam basar ve doğal görünür.

Küçük adımlar atın
Topuklu ayakkabı giydiğinizde aynı mesafeyi normalden daha fazla adımla gitmeniz gerektiği bir gerçektir. Bu adımların zarafeti adına yapmanız gereken ise vücudunuzun üst kısmını hafifçe hareket ettirmektir.

Acele etmeyin
Topuklu ayakkabıyla hızlı yürümeye çalışmak garip görünmekten öte tehlikeli de olabilir. Yüksek topuklar üzerinde küçük adımlarınız ne kadar yavaşsa o kadar dengeli ve özgüvenli olacak.

Hafifçe geriye yüklenin
Topuklu ayakkabıyla yürüme telaşı boynunuzun öne eğilmesine neden olabilir. Duruşunuzun daha dik ve zarif olması için topuklu ayakkabıyla yürüken hafifçe geriye yaslanın, göğsünüzü öne itin.

Düz bir çizgide yürüdüğünüzü düşünün
Topuklu ayakkabıyla yürürken ayaklarınıza bakmak yerine karşıya bakıp düz bir çizgi üzerinde yürüdüğünüzü düşünürseniz daha düzgün yürürsünüz.

Ayağınızı hafifçe kıvırın
Her adım attığınızda veya düşecek gibi hissettiğinizde ayağınızı hafifçe kıvırarak ayakkabınızın dışına baskı uygulayın. Böylece ayağınız ayakkabıya daha yakınlaşacak ve manevra yapmanızı kolaylaştıracak.

Ayakkabının ayağınıza oturduğundan emin olun
Ayakkabılarını ayaklarınıza tam olarak oturmuyorsa doğru düzgün yürümek neredeyse imkansızdır. Topuklarınız fazla büyükse daha iyi oturması için ayak pedleri kullanabilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: