Topuklu giy daha az harca!

Uzmanlara göre, alışverişe topuklu ayakkabıyla çıkan kadınlar daha az para harcıyor.

Diğer Haberler

Topuklu giy daha az harca! ABD’de Brigham Young Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, topuklu ayakkabı giyen ya da yoga yapan, yani dengeyle ilgili düşünmeyi gerektiren aktivitelerde bulunan insanların alışverişte daha az para harcadıklarını ortaya koydu. Brigham Young Üniversitesi uzmanları, “Aşırı para harcamamak için alışverişe topukluyla çıkın” dedi.

Pazarlama profesörlerinden Jeffrey Larson “Aşırı harcamaya eğilimi olan biriyseniz bu uçlarda biri olduğunuzu gösterir. Bu durumda alışverişe yüksek topuklu ayakkabılarla gitmeniz sizin için daha iyi olur” önerisinde bulundu. Uzmanlara, “Topuklu ayakkabı giyen kadınlar alışverişte daha mı az para harcıyor?” diye sorduk. İşte yanıtları:

Psikiyatr Prof. Dr. Kerem DOKSAT:

‘Hedefe kilitlenirler aşırılıktan kaçarlar’

Topuklu ayakkabıyı genellikle gustosu olanlar, zengin, sağlıklı insanlar giyer. Bu nedenle hedefe kilitli şekilde alışveriş yapar aşırılıktan kaçarlar. Topuklu ayakkabı bir kere lüksün, zenginliğin ve kişinin aynı zamanda beden sağlığının simgesidir. Dengeli yürüyor, o ayakkabıların üzerinde yürümek herkesin harcı değil. Genel durumu iyi, maddi durumu iyi.

Alışveriş yaparken bunun hakkını verebilecek tipte insanlar bu şekilde giyinmeyi tercih eder. Gustosu olan bir insan alışverişe çıkarken hedefe kilitlenmiş çıkar. Ne alacağını ne almayacağını üç aşağı beş yukarı kafasına yazmıştır. O yüzden gider kararsız bir kadından farklı olarak alacağını indirir belki iki farklı rengini dener ve alır. Dolayısıyla daha az harcama yapar.

Habertürk
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: